Skocz do zawartości
ar4

Usługi hostingowe typu dhosting ??

Polecane posty

Witam,

jako, że nie siedzę w temacie to ciężko jest mi znaleźć odpowiednie rozwiązanie jakie potrzebuję u siebie w firmie.

Obecnie posiadam dedyka w OVH + WHM (cpanel).

Co potrzebuję, aby zacząć działać na zasadach skalowalnego konta hostingowego (po stronie klient) ??

Rozumiem, że potrzebny jest mi serwer w chmurze - co możecie polecić?

Jaki panel potrzebuję do tego przedsięwzięcia? PLESK czy coś innego?

Kwestia migracji danych niech będzie drugorzędnym zapotrzebowaniem, gdyż posiadał małą ilość klientów i jestem w stanie wykonać to "nawet" ręcznie.

Czy możecie mi pomóc co dokładniej potrzebuję "jako osoba wdrażająca się z temat"??

Wszystkie informacje są mile widziane...

Nie wykluczam, że bez programisty się nie obejdzie np. integracja z HRD itp. :)

Z góry dziękuję za wszystkie informacje, a nawet orientacyjne koszty z tym związane.

Ps. nie wiem, w którym dziale najlepiej to opublikować i ten wydaje mi się najlepszym, gdyby tak nie było, proszę o przeniesienie do właściwego działu.

Napisano (edytowany)
39 minut temu, ar4 napisał:

Rozumiem, że potrzebny jest mi serwer w chmurze - co możecie polecić?

A jaką oczekujesz lokalizację serwera?

Edytowano przez AlfaCode

5 minut temu, AlfaCode napisał:

Jedyne co mi się rzuca na myśl to chyba OVH - moim zdaniem cena odpowiada jakości 9_9

https://www.ovh.pl/public-cloud/compute/

Super, a więc z serwerom już wiem sporo, a co z innymi rozwiązaniami o których pisałem? Jesteś w stanie coś doradzić?

• Lubię 1

5 minut temu, ar4 napisał:

Super, a więc z serwerom już wiem sporo, a co z innymi rozwiązaniami o których pisałem? Jesteś w stanie coś doradzić?

Niestety nie, nie jestem z tej branży :P. 

Jeśli miałbyś jakieś pytanie odnośnie cloud'a w OVH to napisze - z chęcią odpowiem gdyż również korzystam z takiego rozwiązania :).

@AlfaCode ok. To może jesteś w stanie powiedzieć jakie są miesięczne koszty za korzystanie z tej usługi? Minimalne, czyli jakie parametry są jako minimum uznawane?

W dhosting wygląda to w ten sposób że na początek dostajesz gwarantowane zasoby w postaci 1 GHz procesora, 1 GB RAM i 50GB powierzchni dyskowej na SSD. To jest absolutne minimum za 246 PLN rocznie.  Jeżeli potrzebujesz dodatkowej mocy lub powierzchni to włączasz skalowanie (jednym kliknięciem, bardzo intuicyjny panel, własny autorski) i nalicza ci od tego co wykorzystasz ponad limit. Skalowanie możesz w każdej chwili wyłączyć jeżeli uznasz to za stosowne.

Historie wielu różnych portali pokazały że EWH (Elastyczny Web Hosting) - bo tak się nazywa skalowany hosting w dhosting - wychodzi zdecydowanie taniej niż przy serwerach dedykowanych gdzie miesiąc w miesiąc płaci się za zazwyczaj spore jak nie ogromne zasoby (CPU, RAM, HDD/SSD/SAS) które nie są w pełni wykorzystywane przez cały czas a jedynie w różnych okresach roku w zależności od tego jakiej tematyki tyczy się działalność danego portalu.

Mało opłacalne jest trzymanie powiedzmy maszyny za powiedzmy dwa tysiące miesięcznie na portalu który ma ożywiony ruch w okresie świat w grudniu a przez pozostałe 10 miesięcy jest tam spokój. Lepiej mieć podstawę plus niewielkie skalowanie za małe sumy i przed świętami zwiększyć max. moc żeby wszystkich obsłużyć co finansowo nie wyjdzie drożej jak za pełny miesiąc na drogim serwerze dedykowanym. Rozmiar skalowania możesz ustawić w panelu w zależności od potrzeb czy warunków finansowych - bez limitów co daje 24 GHz procesora, 64 GB RAM i 1000 GB SSD ALBO ustawiasz powiedzmy na 3 GHz procesora, 5 GB RAM i 65 GB SSD i płacisz tylko za te wartości o ile z nich korzystałeś. Jak zmieścisz się w podstawie to nie płacisz nic więcej ale masz ten komfort że w razie "W" strony nie wyplują błędu o przeciążeniu :)

@Pawel_15 dzięki za rozwiniętą odpowiedź, ale mniej więcej wiem jak działa dhosting. Mnie bardziej interesuje rozwiązanie typu "jak zrobić klona" - oczywiście nie dosłownego, ale przynajmniej podobnych modelu działania.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.