Skocz do zawartości
smarthost

jaki system antyDDoS dla hostingu

Polecane posty

mam pytanie branżowe - jakie systemu antyDDoS używacie/polecacie ?

Większość, jakie przeglądam bazują na blackholingu bgp i dotyczą ataków wolumetrycznych i ochraniają głównie sieci dostępowe. 

Potrzebuję czegoś chroniącego hosting - czyli raczej dropowanie niepoprawnych pakietów,  popsutych pakietów TCP (same syn, itd). Raczej nie na dużą ilość połączeń, ale na specyficzne ataki np. nagle bardzo dużo połączeń na Apache na port 443, ale w trybie http/1.1 z IP bez revów z dalekiej zagranicy (Vietnam, Filipiny itd). 

Chodzi mi o pewnego rodzaju automat, może być maszynka. 

Testowałem:

Wanguard (polecany przez EPIX), ale on się nie nadaje dla hostingu, bo po wielu konsultacjach z supportem ostatecznie stwierdzili, że oni głównie chronią sieci dostępowe i ataki wolumetryczne. 

Watchguard (Firebox 270), też mam wrażenie, że się nadaje tak sobie - testy trwają, ale to jest bardzo mocno "czary-mary" - że niby samo się dzieje. Po podłączeniu przed jeden z serwerów, serwer zniknął z internetu całkiem :-)

Co jeszcze można obejrzeć ?

w.

• Lubię 1

Cześć,

szczerze mówiąć nie lubię zbyt ogólnego określenia "AntyDDoS" - nie jest ono dokładne, gdy mówimy o konkretnych rodzajach "ataków".

Wdrażam autorskie rozwiązania, zarówno te oparte o software, czy (sprytny) hardware. Wolumetrycznie dużo zależy od łącza i styków w danej lokalizacji, lecz również na tym polu dużo można "ugrać". Wanguard jest rozwiązaniem znanym od paru ładnych lat, zaś czas poszedł troszkę do przodu i mamy np. rozwiązania oparte o DPDK - np. takie z których korzysta ATM: 

Nie jest to czas i miejsce na "chwalenie się" konkretami. Jeżeli potrzebujesz konkretnego rozwiązania, moge przygotować ofertę, gdyż nie wdrażam ich na wyłączność, ale ze względu na to, że są to mocno "customowe" rozwiązania (również hardware'owo), jestem zobligowany do nie chwalenia się nimi publicznie 😉

• Lubię 1
  • Super! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.