Skocz do zawartości
szogun

Plik został wczytany pomimo tego, że jego typ MIME („text/html”) nie jest prawidłowym

Polecane posty

Potrzebuje drobnej pomocy bardziej doświadczonej osoby odemnie, od pewnego czasu na vpsie zmagam się z problemem

Plik został wczytany pomimo tego, że jego typ MIME („text/html”) nie jest prawidłowym typem MIME dla JavaScriptu.

W pliku nginx.conf mam dodane

# Mime settings
    include             /etc/nginx/mime.types;
    default_type        application/octet-stream;

A w samym pliku mine.types mam dodane - https://pastebin.com/j84RrEGX

I teraz nie wiem gdzie jest problem.

Został wczytany ... skąd / przez co / po co ?... Wywołaj dany zasoby w przeglądarce i zobacz  w dev tulsach jakie nagłówki wysyła serwer.

• Lubię 1

Sam plik jest wczytywany przez skrypy mybb jest to plik odpowiedziany za edytor tekstowy, problem nie jest po stronie skryptu etc lecz na w samym vps.

Skrypt z adresu /jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js?ver=1805” został wczytany pomimo tego, że jego typ MIME („text/html”) nie jest prawidłowym typem MIME dla JavaScriptu.
Wczytanie się nie powiodło dla elementu „script” ze źródłem „/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js?ver=1805”.

Może pomoże plik nginx.conf  - https://pastebin.com/QmBm27J2

Edytowano przez szogun

Jak sam widzisz masz inny typ MIME 😀 ten JS jest statyczny czy generowany przez PHP ?

Sprawdz co wysyła serwer bez parametrów GET

//undo.js?ver=1805
undo.js
  • Lubię 1

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, jak napomniałem jest to skrypt mybb.

Jeżeli przeje pod wskazany adres, pliku to w przeglądarce wyświetla jedynie kod źródłowy pliku.

Nie jestem pewien czy o to chodzi

1016012435_Beztytuu.thumb.png.50543c9af9a1a3a5694c615ed9818e5f.png

42 minuty temu, szogun napisał:

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, jak napomniałem jest to skrypt mybb.

No to się dowiedz, to Ty tym administrujesz = jesteś webmasterem . Zobacz czy jest fizyczny plik:

/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js

Zamieściłeś screen z żądania [ Nagłówki żądania ] , a nie odpowiedzi serwera ;)

Dla mnie to wszystko czarna magia, może ja udostępnie po prostu konto ...

Edytowano przez Spoofy
Przekazanie danych publicznie

5 minut temu, szogun napisał:

Dla mnie to wszystko czarna magia, może ja udostępnie po prostu konto ...

Nie podawaj tego typu informacji publicznie - jeżeli chcesz komuś przekazać tego typu dane, miej świadomość konsekwencji -  w szczególności publiczne przekazanie.

Użyj wiadomości prywatnej.

Dnia 30.10.2019 o 21:27, Spoofy napisał:

Nie podawaj tego typu informacji publicznie - jeżeli chcesz komuś przekazać tego typu dane, miej świadomość konsekwencji -  w szczególności publiczne przekazanie.

Użyj wiadomości prywatnej.

Konto celowo zostało podane z minimalnymi uprawnieniami więc w niczym by nie zaszkodziło.

Dnia 31.10.2019 o 08:38, Mion napisał:

Sugerował bym raczej dział zlecenia > https://forum.rootnode.pl/forum/42-zlecenia/

Wolał bym to sam jakoś ogarnąć żeby się czegoś nauczyć tylko potrzebuje aby ktoś mną pokierował krop po kroku co i jak

• Zaskoczony 1

Zauważ że gdyby nie ten błąd to bym nawet nie wiedział i istnieniu jakiegoś mine types, próbowałeś już róźnych rozwiązań wymuszjąć w virtualhost nagłówek i efekt ciagle mam ten sam

Napisano (edytowany)

A czy ktoś zaczął od sprawy podstawowej, tzn. czy plik "/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js" w ogóle istnieje?

Pytam, bo pobrałem paczkę MyBB 1.8.21 i widzę, że w niej nie ma takiego pliku. To znaczy jest, ale w folderze o innej nazwie: "/jscripts/sceditor/plugins/undo.js".

Być może szogun ma inną wersję MyBB, w której jest ciut inna struktura folderów i tam istnieje folder "editor_plugins" i faktycznie problem jest z błędnie przypisanym mime_type.

Ale prędzej obstawiałbym, że w nadrzędnym dokumencie jest błąd w odwołaniu do tego pliku (folderu), a co za tym idzie serwowany jest nie plik undo.js, tylko dokument HTML 404. W takim układzie trzeba znaleźć gdzie jest ta pomyłka i ją poprawić (opcjonalnie zmienić/sklonować folder "plugins" do "editor_plugins").

Edytowano przez Piotr GRD

34 minuty temu, Piotr GRD napisał:

A czy ktoś zaczął od sprawy podstawowej, tzn. czy plik "/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js" w ogóle istnieje?

Pytam, bo pobrałem paczkę MyBB 1.8.21 i widzę, że w niej nie ma takiego pliku. To znaczy jest, ale w folderze o innej nazwie: "/jscripts/sceditor/plugins/undo.js".

Być może szogun ma inną wersję MyBB, w której jest ciut inna struktura folderów i tam istnieje folder "editor_plugins" i faktycznie problem jest z błędnie przypisanym mime_type.

Ale prędzej obstawiałbym, że w nadrzędnym dokumencie jest błąd w odwołaniu do tego pliku (folderu), a co za tym idzie serwowany jest nie plik undo.js, tylko dokument HTML 404. W takim układzie trzeba znaleźć gdzie jest ta pomyłka i ją poprawić (opcjonalnie zmienić/sklonować folder "plugins" do "editor_plugins").

Ad 1. To już było sprawdzone.

Ad 2. Jak mnie pamięć nie myli tak drastycznych zmian w strukturze katalogów nie było

Ad3. Pierworodnie nie było tego pliku, wiec jak napisałeś został cały katalog wraz z zawartością sklonowany i niestety to również nie rozwiązało problemu

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.