Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Menadżery Haseł - Portfele


SomeGuy

Korzystam z...  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Korzystam z...

    • KeePass
    • LastPass
    • 1Password
    • Inny
    • Zapisuję na kartce i chowam do szuflady


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w głowie sporą ilość haseł oraz stosuje   szybkie algorytmy   do wytworzenia i zapamiętania nowych haseł dla wybranych usług w 'głowie' - to jeden z BEZPIECZNIEJSZYCH SPOSOBÓW (no chyba,  że stanie nam się coś w głowę)... ponadto używam aplikacji do zapamiętywania, ale  nie występujących na liście i raczej nie chciałbym o nich wspominać... 

 

...obecnie prócz haseł stosuje się masę innych zabezpieczeń np. wszelkiego rodzaju tokenów  np. google-authenticator, czy dedykowane urządzenia do noszenia przy sobie... przykładowo u mnie łącząc się po VPN-ie do sieci przedsiębiorstwa prócz nazwy użytkownika i hasła trzeba pamiętać, by mieć przy sobie urządzenie generujące token, które jest tylko i wyłącznie przypisane do danego user-a...

 

także trzeba pamiętać nie tylko hasła :P  

Edytowane przez szarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam LP, jednak po ostatniej aktualizacji ciężko się bardzo na nim pracuje. Zgłaszałem im dwa bugi, ale totalnie je zlali.

1. Wpisuje moje hasło do admina whmcs klientom, jak jestem na ich usługach (to w ogóle dramat jeśli chodzi o bezpieczeństwo) - musiałem go wyłączyć dla whmcs całkowicie.

2. Bierze błędne hasła do DA (dopasowania ma z du*y całkowicie, nie wiem o co mu chodzi).

Zostaję przy nim póki co z przezwyczajenia i braku alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian baze szyfrujesz długim hasłem, dodajesz tokeny w postaci plików.  

A odpowiadając na pytanie: masz większą gwarancję bezpieczeństwa trzymając hasła w KeePass niż pliku tekstowym nawet gdyby był on podzielony i ukryty w kilku folderach czy też zipie zabezpieczonym hasłem. 

 

Ja mam obecnie kilka baz, z czego jedna ma ponad 400 rekordów. Wolałbym nie trzymać tego nigdzie na dysku w plaintext :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Co przez to rozumiesz?

 

Zaszyfrowaną bazę KeePassa możesz trzymać na nośniku USB bądź w chmurze, klucze możesz trzymać w jeszcze innych lokalizacjach. 

Jeśli potrzebujesz dostać się do haseł to zawsze będą one pod ręką - w taki sam sposób przeniesiesz tu_nic_nie_ma.txt :)

 

LastPass z kolei nie trzyma danych lokalnie, a w chmurze (ryzykowne? może), a te są dodatkowo szyfrowane i sejf dostępny nawet przez apkę na telefonie.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.