Skocz do zawartości
zajcev

Panel wspierający MongoDB

Polecane posty

Cześć,

od jakiegoś czasu próbuję znaleźć rozwiązanie dla klienta, w grę wchodzą tylko darmowe panele administracyjne. Klient tworzy sobie jakąś aplikację, potrzebuje wsparcia node.js  i .... mongoDB.

Właśnie z tym mongoDB ciągle jakieś problemy, testowałem aaPanel, ale pojawia się problem , po restarcie baza już tak chętnie nie wstaje, dużo lepiej to wygląda na CWP,  tam w miarę jest ok, po restarcie nie zawsze się udaję, że baza wstaje, ale częściej wstaje niż nie ;) jednak klient jest sceptycznie nastawiony do CWP - ze względu na obsługę która go przeraża (niestety za bardzo nie jest to jego mocna strona) - a już pomijając fakt, że zdecydował się na unmanaged vps... jednak mimo wszystko w wolnych chwilach staram się mu pomóc - obecnie korzysta z CWP, ale szukamy alternatyw.  Ja niestety wcześniej nie miałem styczności z MongoDB, ale może wasze doświadczenie jest lepsze w tej kwestii? :) Jakieś sugestie?

13 godzin temu, zajcev napisał:

Jakieś sugestie?

Zapoznać się z dziadzieniem MongoDB, która jest zdecydowanie inna niż np MySQL.  Np skasowanie danych z bazy nie zwalnia miejsca przez nie zajmowanych.

Nie ma nic ciekawego pod MongoDB.

6 godzin temu, Mion napisał:

Zapoznać się z dziadzieniem MongoDB, która jest zdecydowanie inna niż np MySQL.  Np skasowanie danych z bazy nie zwalnia miejsca przez nie zajmowanych.

MySQL przy innodb też, ale można to obejść podobnie jak w Mongo ;)

9 godzin temu, Mion napisał:

To już nie moja kwestia, z jakiś powodów użytkownik zdecydował się na zastosowanie tej bazy,  a raczej osoba która tworzy aplikację dla niego.  Na VPS ma zainstalowany CentOS Web Panel, zapytał czy może mieć coś innego, co wspierało by Mongo od strony panelu (zarządzanie bazą z panelu itp.) więc pytam czy ktoś się z czymś takim spotkał. aaPanel ma taką funkcję jednak nie działa to do końca tak jak powinno i trochę zasobów zżera ten panel.

2 godziny temu, patrys napisał:

Nie ma nic ciekawego pod MongoDB.

Czyli w sumie tak jak myślałem i tak jak mu zasugerowałem, zostać na CWP i nie kombinować.  Nie znajdzie nic lepszego.

Przykładowo phpmyadmin jako panel pod bazę MySQL jest integralną aplikacją w PHP, która jak jest, to jako dodatek do hostingu, więc szuj coś tylko pod MongoDB pod node, php w zależności co tam gra na VPS. NP: https://github.com/mrvautin/adminMongo

http://demo.adminmongo.markmoffat.com/app/DBConn/test_db

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.