Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Panel wspierający MongoDB


zajcev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od jakiegoś czasu próbuję znaleźć rozwiązanie dla klienta, w grę wchodzą tylko darmowe panele administracyjne. Klient tworzy sobie jakąś aplikację, potrzebuje wsparcia node.js  i .... mongoDB.

Właśnie z tym mongoDB ciągle jakieś problemy, testowałem aaPanel, ale pojawia się problem , po restarcie baza już tak chętnie nie wstaje, dużo lepiej to wygląda na CWP,  tam w miarę jest ok, po restarcie nie zawsze się udaję, że baza wstaje, ale częściej wstaje niż nie ;) jednak klient jest sceptycznie nastawiony do CWP - ze względu na obsługę która go przeraża (niestety za bardzo nie jest to jego mocna strona) - a już pomijając fakt, że zdecydował się na unmanaged vps... jednak mimo wszystko w wolnych chwilach staram się mu pomóc - obecnie korzysta z CWP, ale szukamy alternatyw.  Ja niestety wcześniej nie miałem styczności z MongoDB, ale może wasze doświadczenie jest lepsze w tej kwestii? :) Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic ciekawego pod MongoDB.

 

6 godzin temu, Mion napisał:

Zapoznać się z dziadzieniem MongoDB, która jest zdecydowanie inna niż np MySQL.  Np skasowanie danych z bazy nie zwalnia miejsca przez nie zajmowanych.

MySQL przy innodb też, ale można to obejść podobnie jak w Mongo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mion napisał:

Zapoznać się z dziadzieniem MongoDB, która jest zdecydowanie inna niż np MySQL.  Np skasowanie danych z bazy nie zwalnia miejsca przez nie zajmowanych.

 

To już nie moja kwestia, z jakiś powodów użytkownik zdecydował się na zastosowanie tej bazy,  a raczej osoba która tworzy aplikację dla niego.  Na VPS ma zainstalowany CentOS Web Panel, zapytał czy może mieć coś innego, co wspierało by Mongo od strony panelu (zarządzanie bazą z panelu itp.) więc pytam czy ktoś się z czymś takim spotkał. aaPanel ma taką funkcję jednak nie działa to do końca tak jak powinno i trochę zasobów zżera ten panel.

 

2 godziny temu, patrys napisał:

Nie ma nic ciekawego pod MongoDB.

 

 

Czyli w sumie tak jak myślałem i tak jak mu zasugerowałem, zostać na CWP i nie kombinować.  Nie znajdzie nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo phpmyadmin jako panel pod bazę MySQL jest integralną aplikacją w PHP, która jak jest, to jako dodatek do hostingu, więc szuj coś tylko pod MongoDB pod node, php w zależności co tam gra na VPS. NP: https://github.com/mrvautin/adminMongo

http://demo.adminmongo.markmoffat.com/app/DBConn/test_db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.