Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Windows 10 problem z instalacją oryginalnego systemu


Sevence

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zrobić reinstalację systemu windows 10. Posiadam oryginalny usb box z systemem, po włożeniu usb do portu i wybraniu bootowania usb wyświetla mi się czarne okno z wyborem systemu windows 10 64 lub 32 bitowy, wybieram 64 po chwili jest ładowanie plików i dostaję taki error: 
https://zapodaj.net/f9e5ef3d0b3d5.png.html

Proszę o pomoc posiadam płytę z390 aurus pro wifi i dysk adata m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sempre mam również utworzony drugi pendrive z  windowsem poprzez narzędzie mediacreationtools z oficjalnej strony gdzie został utworzony bootowalny pendrive. Niestety podczas wyboru bootowanie z usb wyświetla się logo płyty i po jakiejś minucie dostaję taki ekran.

https://zapodaj.net/c97f97c764860.png.html dodam że opcja pod f8 nie działa. 

 

Przy wyborze w bootmanager (f12) mam usb 2 i usb 2 UEFI 

To w przypadku usb 2.0 pojawia się logo płyty i po chwili ekran z screena tylko z rozszerzeniem winload.exe, a przy opcji usb 2 UEFI wyświetla się logo windowsa i po jakimś czasie ten error ze screena.

 

Naprawdę jestem zdesperowany mogę nawet zapłacić za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma wspólnego aktualnie zainstalowany system? Bootując z pendrive'a kompletnie omijasz aktualny system i nie ma on z tym nic wspólnego, skoro komputer nie pozwala Ci wybootować pendrive'a to jest 5 możliwości

- uszkodzony pendrve

- uszkodzony obraz windowsa na pendrivie

- uszkodzony dysk

- uszkodzona płyta główna

- nieprawidłowy config w biosie

wyeliminuj wszystkie punkty i będziesz wiedział, nikt tu nie ma super mocy żeby to zrobić za Ciebie

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sempre Nie mam pojęcia, nie znam się na tym ani trochę. Sprawdzałem na dwóch pendrive i ciągle ten sam error. Botoowałem pendrive kilka razy i tym toolsem od Microsoftu i Rufusem więc obraz powinien być sprawny. Uszkodzenia sprzętu wydaje mi się że odpadają komputer jest praktycznie nowy, ma parę miesięcy. 

Dane techniczne: płyta: aurus pro wifi, ramy gskill 8gb, intel i9900k, dysk adata8200 512gb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.