Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2017 o 00:32, Poziomecki napisał:

Wyobrażasz sobie paypala czy bank z lets encrypt?

 

A wyobrażasz sobie sklep internetowy działający na darmowym, open source'owym systemie operacyjnym i serwerze www!?

Oh, wait... ;)

 

Jako, że moje Progreso wspiera całym sercem Let's Encrypta (uruchomiliśmy jako pierwsi w pełni zautomatyzowaną obsługę w panelu) - od stycznia jak tylko pojawi się wersja "wildcard" - w całości przenosimy na nią wszystkie nasze serwisy :)

Edytowane przez Adam Szendzielorz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam Szendzielorz napisał:

 

A wyobrażasz sobie sklep internetowy działający na darmowym, open source'owym systemie operacyjnym i serwerze www !?

Oh, wait... ;)

 

Jako, że moje Progreso wspiera całym sercem Let's Encrypta (uruchomiliśmy jako pierwsi w pełni zautomatyzowaną obsługę w panelu) - od stycznia jak tylko pojawi się wersja "wildcard" - w całości przenosimy na nią wszystkie nasze serwisy :)

 

Sklep tak, tam nie zostawiam danych karty kredytowej czy loginu i hasła do banku, płatnośc z reguły dokonuje się przez jakieś payu, tpay, bluemedia itp.

Oj, gafa źle zrozumiałem post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

 

Brakuje Ci siły argumentów ;) Nie lubisz, bo? Konkrety... 

 

edytora vi / vim też nie lubię bo wolę nano. Tutaj też nie mam argumentów.

 

Zdarzają się problemy z automatycznym odnowieniem a wolę mieć spokój i co rok albo dłużej a o odnowieniu przypomni mi faktura.

To mi wystarczy.

 

Czasem używam vi jak i LE co nie zmienia faktu że czegoś nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Poziomecki napisał:

Zdarzają się problemy z automatycznym odnowieniem a wolę mieć spokój i co rok albo dłużej a o odnowieniu przypomni mi faktura.

To mi wystarczy.

 

 

Utrzymujemy i odświeżamy regularnie co 2 m-ce w tym momencie już ponad 5 tys.  certyfikatów i nie mieliśmy jeszcze ani jednego problemu z odnowieniem. Faktura może wpaść do spamu, zapomnisz zapłacić, odświeżać trzeba pliki ręcznie :-) Lets'a odpalasz jednym klikiem i zapominasz na wieki. Póki działa domena - certyfikat będzie zawsze ważny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Poziomecki napisał:

Nie przekonałeś mnie :) Będę trzymał się swojego i kupował certyfikaty SSL.

 

Czy to źle?

 

Kupuj - ale nie próbuj przekonywać na forum innych do czegoś, na co nie masz żadnych argumentów poza swoim"widzimisię" :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2017 o 10:10, nrm napisał:

 

Chodziło o klienta ale to już wiesz. Ale odpowiedź i tak nieprawidłowa bo linuxpl.com od strony serwera obsługuje SNI choć absurdalnie każe sobie za to płacić ;D

 

bardziej absurdalne jest to, jak wiele trzeba zapłacić za samo "magiczne aktywowanie SNI":

 

Dodatek SNI

Usługa SNI ( ang. Server Name Indication) umożliwiająca uruchomienie certyfikatów SSL na koncie w dowolnej ilości dla domen, bez konieczności zakupu adresu IP.

Rok   86.10 PLN (brutto)
2 lata   172.2 PLN (brutto)
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zawsze jest też jeszcze np. Cloudlfare z ich SSLem ;) Wtedy nie tylko mamy z głowy (dopóki mamy ustawione ich DNSy) ale i masę innych przydatnych rzeczy.

Oczywiście minusy też są, nie każdy chce puszczać ruch przez ich serwery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, L3oN napisał:

Nie wiem dlaczego, ale zawsze miałem wrażenie że co darmowe w oprogramowaniu itp. to gorsze.

Przykłady:

  • Gimp i Photoshop
  • Microsoft Office i Libre/Open Office

Dlatego zawsze korzystam z Thawte SSL123 Wildcard Certificates

 

A na jakim serwerze www trzymasz ten certyfikat? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.