Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Zapytanie - połączenie kilku maszyn


/dev/null

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję rozwój swojej działalności pod kątem wydajności i rozłożenia zasobów. Usługi jakie posiadam to serwer gry, 2x baza danych oraz www (nginx).

Serwer gry oraz baza danych to jeden serwer, zaś kolejna baza danych i serwer www to drugi z serwerów. Na dniach chciałbym zoptymalizować to co teraz mam i zastanawiam się w jaki sposób mogę rozdzielić te usługi. Dodam, że ważne jest to aby dostęp serwer gry <-> baza danych serwera gry był natychmiastowy (low latency) ze względu na brak asynchronicznych działań w bazie danych po stronie serwera gry. Dodatkowo serwer www odczytuje dane z dwóch baz danych - tutaj też przydałoby się, aby było szybciej.

 

Aktualnie zastanawiałem się nad kilkoma wariantami:

VPS (Serwer gry) -> [VLAN] -> VPS (Baza danych z dwoma bazami [zamiast 2 osobnych serwerów baz wcześniej]) -> [VLAN] -> Serwer WWW

lub też

VPS (Serwer gry)  -> [VLAN] -> VPS (Baza danych z dwoma bazami [zamiast 2 osobnych serwerów baz wcześniej], Serwer WWW)

 

(Zależy mi także na tym, aby w razie ataków w stronę serwera WWW - serwer gry oraz jego baza działała bez najmniejszych problemów)

 

Czy może inny sposób połączenia tych usług możecie zaproponować?

Dodatkowo przychodzę także z zapytaniem jaki hosting jest mi w stanie zaoferować takie połączenie kilku maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, /dev/null napisał:

Dodatkowo przychodzę także z zapytaniem jaki hosting jest mi w stanie zaoferować takie połączenie kilku maszyn.

Większość dużych graczy np Amazon AWS ,  OVH itd...

https://www.ovh.pl/rozwiazania/vrack/

https://docs.ovh.com/pl/dedicated/konfiguracja-kilku-serwerow-dedykowanych-vrack/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... wydaje się że nie ma takiej potrzeby, gdyż u nas można znaleźć coś podobnego w standardzie ;)

 

Serwery VPS, ulokowane w Ożarowie (OVH PL), wraz z filtracją L7 (Anty DDoS Game), z dyskami NVMe.

Możemy spiąć vps'y osobnym vlan'em. W przypadku WWW - tutaj polecałbym usługę shared hostingu - panel DirectAdmin, wraz z pełnym dostępem ssh i CloudLinux'em i pełną ochroną L7 (autorskie proxy). Brak byłoby co prawda bezpośredniego połączenia z hostem bazy danych, aczkolwiek w obrębie tego samego DC, zatem tragedii być nie powinno ;)
 

Serdecznie zapraszam do kontaktu w sprawie oferty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.