Skocz do zawartości
chudzik

nextcloud używa php_exec() (?)

Polecane posty

Witam. Używam Nextclouda w wersji 16.0.3 . Od pewnego czasu po zalogowaniu przestało mi wyświetlać pliki tylko zaczęło wywalać błąd:

Ten katalog jest niedostępny, sprawdzić logi lub skontaktuj się z administratorem

no to jak każe komunikat sprawdzam log a tam:

"message":"shell_exec() has been disabled for security reasons at ...

no to włączyłem ten php_exec no bo akurat mam taką możliwość i po włączeniu wszystko działa jak należy.  Jednak mam pewne obawy bo:

1. Wszyscy radzą aby nie włączać tej funkcji bo kwestie bezpieczeństwa

2. Nextcloud radził sobie wcześniej bez tej funkcji a tu nagle potrzebuje.

Dziwne. Jest jakieś sensowne wyjaśnienie tej sytuacji? Można w miarę bezpiecznie pozostawić tę funkcję włączoną?

Może jakaś aplikacja korzysta?

Ewentualnie poszukaj w którym pliku znajduje się shell_exec i podrzuć tu. 

A i polecam sprawdzić spójność plików.

Postanowiłem usunąć wszystkie pliki z katalogu głównego strony, wyczyściłem bazę mysql. Postawiłem całą instancję na nowo, na czysto i ... dokładnie to samo. Nie wyświetla przykładowych danych tylko wywala

Ten katalog jest niedostępny, sprawdzić logi lub skontaktuj się z administratorem

A w logu

{"reqId":"Hd9CQVEQpD8t3pAO4WFW","level":3,"time":"2019-08-11T05:21:54+00:00","remoteAddr":"92.19.44.148","user":"skrzacik","app":"PHP","method":"GET","url":"\/index.php\/apps\/gallery\/config?extramediatypes=1","message":"shell_exec() has been disabled for security reasons at [cenzura autora]\/lib\/private\/PreviewManager.php#396","userAgent":"Mozilla\/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:68.0) Gecko\/20100101 Firefox\/68.0","version":"16.0.3.0"}
{"reqId":"psO6d3ABzDcup43KrdWg","level":3,"time":"2019-08-11T05:21:54+00:00","remoteAddr":"92.19.44.148","user":"skrzacik","app":"PHP","method":"PROPFIND","url":"\/remote.php\/dav\/files\/skrzacik\/","message":"shell_exec() has been disabled for security reasons at [cenzura autora]/public_html\/lib\/private\/PreviewManager.php#396","userAgent":"Mozilla\/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:68.0) Gecko\/20100101 Firefox\/68.0","version":"16.0.3.0"}

Używa, ja wczoraj instalowałem i miałem to samo. Gdy włączyłem php_exec wszystko działa. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.