Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o webh.pl


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otwieram temat o opiniach dla firmy webh.pl.

 

Pozwolę zacząć od siebie - korzystam z wielu usług od nich (jeszcze za czasów jak funkcjonowali pod szyldem ultimahost.pl) i bardzo sobie chwalę.

 

VPS KVM oceniam chyba najlepiej, bo webh chyba jako jedyna firma oferuje snapshoty co godzinę oraz możliwość ich montowania jako osobna maszyna wirtualna. Do tego możliwość montowania własnych obrazów ISO.

 

Zapraszam do wyrażania opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad pół roku korzystam z webh (OpenVZ) i przez cały ten okres zauważyłem może z 2-3 razy, jak mieli problemy z siecią, jednak dosyć szybko je rozwiązywali.

Tak poza tym to świetny support (odpowiedzi nawet po kilku minutach) oraz dobre ceny- aktualnie korzystam ze zniżki studenckiej :)

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Używałem OpenVZ - i bywało tak sobie, po pewnym czasie niska wydajność dysków (może wpływ innych / overselling, może co innego) co odbijało się na działaniu np. bazy danych postawionej na serwerze. Od dobrych kilku miesiecy KVM i tutaj mogę w samych superlatywach mówić - śmiga super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.  

Jakiś rok temu szukałem dość takiego w miarę jeśli chodzi o cenę i możliwości VPS'a koniecznie w DC PL.

Zakupiony VPS: VPS (KVM), na chwilę obecną - uptime up 237 days.  (1 wymagany restart)

Support: 5+, odpowiadają zazwyczaj w ciągu max 15/20 minut.

Łącze: eleganckie .
Backup: co godzinę snapshot
Mam wgrany do nich na serwer obraz gparted, tak na wszelki wypadek, można dodać swoje iso bez problemu :)

Czasami są jakieś promocje, które bardzo się opłacają. (na RAM + pojemność dysku)

 

Serio,  jeśli ktoś będzie szukać to polecam! 

Szkoda, że tak mało się jakoś słyszy o nich.. 

Edytowane przez efiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MateuszCODE napisał:

Chyba jako jedyni w Polsce oferują możliwość zamontowania ISO

 

rootbox.pl ma montowanie ISO od lat, masz nawet możliwość wystartowania serwera tylko z ISO bez dysku.

15 godzin temu, magician napisał:

Atak na Twój serwer czy na webh? Nie mają jakiś zabezpieczeń?

 

Wszystko zależy od typu ataku, przy większym DDOS większość operatorów oraz dostawców wycina ponieważ ma to wpływ na wszystkich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za temat o nas i za wszelkie opinie! :-)

Być może zauważyliście, ale zmieniliśmy nieco ofertę w ostatnich dniach, wkrótce pojawi się oficjalna informacja w tej sprawie, również tutaj na forum. Mam nadzieję, że zmiany w ofercie przypadną Wam do gustu.

Pozdrawiamy
webh.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znikły z oferty serwery openvz? 

 

Od siebie polecam serwery KVM, w skali roku były mniejsze problemy ale nic krytycznego czego bym nie wybaczył za tą cenę :)

 

Przy okazji, też macie problem z wydajnością sieci przy pobieraniu czegoś z np. githuba? Sklonowanie repo 500mb trwa dobre 15 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrViperoo napisał:

Czyżby znikły z oferty serwery openvz? 


Udało nam się dopracować platformę KVM do takiego stopnia, by mogła zastąpić ofertę OpenVZ w tej samej cenie, ale z pełną wirtualizacją, która z kolei daje większe możliwości i stawia mniej ograniczeń, zwłaszcza użytkownikowi. Pojawiało się coraz więcej pytań na temat Dockera przy OpenVZ, podobnie jak w temacie "bardzo starego jądra". Wolimy, aby użytkownicy mogli korzystać z bardziej wydajnej i elastycznej usługi, niż z przestarzałego i niestety prawie martwego OpenVZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Łukasz Tkacz napisał:

Ja tam jestem ciekawy tej jakże niewygodnej kwestii - skoro teraz są nowe pakiety KVM z nowymi parametrami to czy to się jakoś odbije na użytkownikach dotychczasowych? ;)

 

Ech, ciężkie pytania....

 

Przejrzałeś nas - odbije się i to bardzo ;-)

 

1. Klienci korzystający z serwerów z oferty OpenVZ dostaną niebawem ofertę migracji na KVM z nowej oferty na wyjątkowo korzystnych warunkach.
2. Klienci korzystający ze "starej" oferty KVM, mogą w każdej chwili przejść na naszą nową ofertę KVM, kontaktując się z naszym supportem i zgłaszając taką dyspozycję. Muszą tylko pamiętać, że cena się zmienia o 1zł ;-)


Podwojenie parametrów zauważalnie odbije się na naszych klientach również z uwagi na wydajność, gdyż jest ono równoznaczne z mniejszą o połowę ilością klientów na poszczególnych maszynach matkach. Dzięki zastosowaniu wydajnego zewnętrznego storage, jesteśmy w stanie  bardzo dobrze skalować nody obliczeniowe, co ma odzwierciedlenie w naszej nowej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webh, skontaktujcie się proszę z waszym supportem, aby ręcznie mi zreplikował na zapasowy serwer DNS całą strefę, automatyczny resolv nie działa, a boję się, że jak wywalę z NS  wasz zapasowy serwer to mi padną wszystkie domeny. Ticket wisi już od piątku ;) Serwer mogę polecić, ale zastanawiam się nad opinią na temat usługi DNS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, efiku napisał:

@webh, skontaktujcie się proszę z waszym supportem, aby ręcznie mi zreplikował na zapasowy serwer DNS całą strefę, automatyczny resolv nie działa, a boję się, że jak wywalę z NS  wasz zapasowy serwer to mi padną wszystkie domeny. Ticket wisi już od piątku ;) Serwer mogę polecić, ale zastanawiam się nad opinią na temat usługi DNS ;)


Problem został rozwiązany - niestety wymagał on konsultacji z producentem oprogramowania, co nieco wydłużyło realizację.

Odpowiedź powinna być już widoczna w panelu, jak również dostarczona w formie e-mail. ;-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, MateuszCODE napisał:

@webh Czy serwery dedykowane powrócą do oferty?


W obecnej chwili nie planujemy przywracać serwerów dedykowanych do stałej oferty. Możesz natomiast napisać do nas, jeśli potrzebujesz konkretnej maszyny możemy spróbować coś przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.