Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO wygląda to nieszczególnie, co tam teraz się dzieje z tą ofertą wklejaną w tylu wątkach w taki sposób... No,  ale ich piaskownica - ich zabawki. Na pewno to dokładnie analizują i patrzą, czy i jak konwertuje... ciekawe, czy dużo tego liczenia będą mieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bawi najbardziej używanie zwrotu "Rewelacyjna oferta" na forum które miało być niezależne i nie wyróżniać nikogo konkretnego.

 

Cóż, jak powszechnie wiadomo - właściciel jest właścicielem i może robić co chce, ale w mojej ocenie, przynajmniej z punktu widzenia etyki, wygląda to bardzo marnie, co zresztą chyba nikogo już nie dziwi, sądząc po tym co drzewiej się tam wyprawiało.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, Piotr GRD napisał:

Krótkie pytanko, celem upewnienia się:

Czy OVH ma jakieś niższe stawki na domeny *.pl IDN?

W cenniku nie widzę żadnego wyszczególnienia, więc raczej nie, ale może przy odnawianiu pojawia się jakaś niższa cena choć się tym nie chwalą... czy nie?

 


Pamiętam, że kiedyś domeny IDN były w ogóle osobno wyróżnione na stronach OVH z niższym cennikiem, w chwili obecnej nie są. Nie mam niestety domeny IDN, więc ciężko mi pomóc w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, likufanele, theqkash

Swoją drogą ciekawi mnie, dlaczego tak duża część rejestratorów nie ma obniżonej ceny dla IDN, przecież NASK woła od nich znacznie mniej za te domeny. Według mnie mogliby mieć wtedy ogółem więcej rejestracji (choć pewnie nie byłaby to jakaś procentowo wielka liczba).

 

"Mistrzem" obecnie chyba jest Home, zrównał ceny nie tylko IDN, ale również zwykłych funkcjonalnych i regionalnych *.pl do poziomu 123zł... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr GRD napisał:

Swoją drogą ciekawi mnie, dlaczego tak duża część rejestratorów nie ma obniżonej ceny dla IDN, przecież NASK woła od nich znacznie mniej za te domeny. Według mnie mogliby mieć wtedy ogółem więcej rejestracji (choć pewnie nie byłaby to jakaś procentowo wielka liczba).


Bo nie muszą, domeny idn to i tak jest jakiś mikroodsetek rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szuwarekmini napisał:

No na chwilę obecną, home jest chyba najmniej atrakcyjną ofertą na rynku :)

Nie wydaje mi się aby home było najmniej atrakcyjne :) Nazwa ma też cenę 100zł netto a cenami u nich są różne typu ,,Specjalne reguły w regulaminie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MateuszCODE napisał:

Nie wydaje mi się aby home było najmniej atrakcyjne :) Nazwa ma też cenę 100zł netto a cenami u nich są różne typu ,,Specjalne reguły w regulaminie"

Mistrzowie marketingu funkcjonalną mają za 99 netto, regionalną za 50; home konsekwentnie "kosi" okrągłe 100 w obu przypadkach :). No, ale nie ma co porównywać bo to jak z deszczu pod rynnę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za potwierdzenie, blfr.

Nie myślałeś o tym, by przenieść się "na chwilę" do takiego rejestratora, gdzie domena IDN jest za kilkanaście złotych, odnowić od razu na 3 lata lub więcej (w kwocie 49,99 zmieściłyby się trzy lata), a po 5 dniach przetransferować się z powrotem do swojego sprawdzonego usługodawcy? "Zabawa", ale w perspektywie trzech lat oszczędzona stówka.

 

(Q3 - 2017) IDNy (...) .pl, = 38 534

Myślę, że mogłoby być co najmniej kilka, może nawet kilkanaście tysięcy więcej, gdyby "główni" rejestratorzy zachęcili do nich niższymi cenami. Sam znam osobiście trzy osoby, które zrezygnowały z domeny IDN (jako dodatkowej, uzupełniającej) i poprzestali tylko na domenie "bez ogonków", bo ich "projekt" (własne nazwisko lub nazwa małej firmy usługowej) nie jest dla nich aż tak ważny, by dublować koszt domeny, a na moje sugestie, by drugą domenę utrzymywać gdzie indziej, u innego rejestratora, też z różnych względów kręcili nosem.

 

Oczywiście, z punktu widzenia "dużych" rejestratorów te kilka tysięcy domen IDN więcej pewnie i tak nie spowodowałoby większych przychodów, a wręcz niższa cena dla już istniejących 38 tysięcy mogłaby te przychody zmniejszyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASK od partnerów bierze 40zł netto za zwykłą *.pl i 10zł netto za *.pl IDN. Funkcjonalne i regionalne IDN też odpowiednio są tańsze. Więc przykładowo takie OVH ma narzut 0,64 na zwykłych *.pl oraz 30,64 na IDN. O Home, Nazwach itp. nie wspominajmy.

 

Odnośnie IDN nie znam wielu ofert.

Wspomniane HRD - 17,22.

Linuxpl com - 18,45.

Najtaniej chyba w Gnum pl - 14,51 (przy płatności zwykłym przelewem, więc nigdy na ostatnią chwilę).

 

W Gnum mam kilka domen, zdarzały się problemy z komunikacją, maile przypominające o zbliżającym się terminie często nie dochodzą, ale AuthInfo dostępny bezpośrednio w panelu, więc ja osobiście tam będę niedługo znajomemu przenosił i przedłużał "IDN-kę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Starszym kończy się umowa na usługi UPC (TV, net, telefon) i rozglądają się za czymś tańszym i lepszym. Wybór padł na Orange Love (światłowód) i tutaj zaczynają się schody :)

Gdzie najlepiej uderzać i z kim się kontaktować kto będzie w stanie udzielić rzeczowej odpowiedzi na pytanie "kiedy"? Na infolinii każą sobie zbyt długo czekać, na czacie przemiła Pani sprawdziła na ogólnodostępnej mapie zasięgu że jeszcze nie ma pod tym adresem opcji założenia. Mieszkanie przy głównej ulicy w Sopocie (idzie tamtędy sporo różnych kabli pod ziemią), kilka miesięcy temu technicy coś kładli, zapytani o szczegóły odpowiedzieli że światłowód od Orange.

Kogo i gdzie można molestować o szczegóły kiedy technicznie będzie możliwe podłączenie się pod światłowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Orange mam takie doświadczenia, że jakąkolwiek informację uda Ci się od nich wydębić, nieoficjalną czy oficjalną, to ma taką samą wartość jak wróżba od cyganki - będzie albo nie będzie. Ja na Twoim miejscu podpisałbym jeszcze umowę z UPC  zgodnie z procedurą 1) Najpierw wypowiedzenie umowy 2) Potem negocjacje z działem utrzymania klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nnd.newbie napisał:

Z Orange mam takie doświadczenia, że jakąkolwiek informację uda Ci się od nich wydębić, nieoficjalną czy oficjalną, to ma taką samą wartość jak wróżba od cyganki - będzie albo nie będzie. Ja na Twoim miejscu podpisałbym jeszcze umowę z UPC  zgodnie z procedurą 1) Najpierw wypowiedzenie umowy 2) Potem negocjacje z działem utrzymania klienta

 

Niestety potwierdzam, również w kwestii procedury z UPC. Obecnie wywalczyłem całkiem eleganckie warunki u nich i w zasadzie nie mogę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.