Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Piotr GRD napisał:

 

Akurat na ten spam od NK się chyba zgodziłeś. O ile dobrze pamiętam, to gdy zmienił się właściciel wymuszona była akceptacja różnych takich marketingowych rzeczy, w przeciwnym razie nie można było korzystać z portalu.

 

Co nie zmienia faktu, że ilość wysyłanych mailowo przez NK reklam wyraźnie świadczy o upadku serwisu, a jak dodać do tego, że trafiają się również i takie o "wydłużaniu męskości", to już w ogóle...

 

 

 

Swego czasu w "gadce szmatce" na WHT wspominałem o tym, że ktoś założył konto na FB podając błędny email, a konkretnie email w mojej domenie (zapewne zamiast użyć swojej domeny @*.com wpisał moją @*.pl). Adresu nigdy nie potwierdziłem, więc po trzykrotnym przypomnieniu sądziłem, że korespondencja od Facebooka się urwie. Nic z tych rzeczy, na niepotwierdzony adres email przez pierwsze miesiące przychodziły wiadomości codziennie. Potem rzadziej, bo już... co drugi lub co trzeci dzień. Czyli generalnie Facebook spamuje niepotwierdzone adresy email.

 

Osobiście nie korzystam z tego portalu, więc nie wiem tego na pewno, ale podobno nie tak dawno temu wymuszali na użytkownikach zaakceptowanie nowego regulaminu (w związku właśnie z ochroną danych itp.), w przeciwnym razie konta miały być usuwane.

 

To "moje/niemoje" konto założone na błędny email... Ani email nie potwierdzony, ani nowy regulamin nie zaakceptowany, a spam od Facebooka nadal przychodzi... Po piętnastu miesiącach mam prawie 280 wiadomości, To "moje/niemoje" konto założone na błędny email... Ani email nie potwierdzony, ani nowy regulamin nie zaakceptowany, a spam od Facebooka nadal przychodzi... Po piętnastu miesiącach mam prawie 280 wiadomości, głównie o tym jak to wielu znajomych tam mam, i że najlepiej, jeśli zaimportuję listę kontaktów.

W mojej sytuacji, nie mam dostępu do maila (zapomniane hasło) nie błędny mail :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszCODE

Mówię tylko, że mają gdzieś ten punkt RODO, który ma ponoć chronić przed niezamówioną korespondencją (email nigdy nie potwierdzony, a spam przychodzi), mają gdzieś swoje własne ostrzeżenia o kasowaniu kont w razie nie zaakceptowania nowego regulaminu (bez potwierdzenia adresu email nikt tam przecież się nie logował i regulaminu nie akcpetował, a konto nadal istnieje), zatem wysnuć można wniosek, że i wyraźną prośbę/żądanie usunięcia konta też będą mieli "gdzieś".

Edytowane przez Piotr GRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr GRD napisał:

bez potwierdzenia adresu email nikt tam przecież się nie logował i regulaminu nie akcpetował, a konto nadal istnieje

W przypadku FB to działa inaczej. Regulamin akceptujesz przy rejestracji i możesz się normalnie logować. Niepotwierdzony adres e-mail nie blokuje dostępu do serwisu, tylko w trakcie korzystania męczą cię przypomnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mck napisał:

W przypadku FB to działa inaczej. (...) Niepotwierdzony adres e-mail nie blokuje dostępu do serwisu, tylko w trakcie korzystania męczą cię przypomnieniami.

 

Ale faktycznie "cię" męczą? A jak ktoś poda cudzy adres przy rejestracji, to przecież Facebook męczy spamersko ten cudzy adres email należący do kogoś, kto nie wyraził zgody na otrzymywanie regularnej poczty z FB. Już nawet pomijając RODO, GIODO, czy jakiekolwiek przepisy - przecież to etycznie naganne.

 

Każdy przyzwoity serwis wysyła prośbę o potwierdzenie adresu email, ewentualnie jedno czy dwa przypomnienia po kilku dniach i koniec, więcej niepotwierdzonej skrzynki pocztowej niczym nie zasypuje. A FB bez potwierdzenia śle wiadomość za wiadomością. Jak każdy inny spamer. I taki serwis ma realny wpływ na ludzkość i jej przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przykładowo w dhosting.pl jest od niedawna opcja że można bez skanu dowodu. Wystarczy przelać 1 zł z konta bankowego o takim samym adresie jak domena. 

 

Jednak ja uważam, że cesja powinna być prosta i nieskomplikowana. A nie te wnioski, skany i nie wiadomo co jeszcze. Tutaj wzorem godnym do naśladowania jest aftermarket czy ovh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszCODE napisał:

W H88 aby przenieść domenę, trzeba wydrukować formularz, wypełnić go danymi, podpisać, zeskanować i odesłać...

A można wiedzieć gdzie konkretnie w H88 ?

W biznes-host (h88) dotychczas można było samemu wygenerować kod Authinfo i nic nie było trzeba drukować/wysyłać (jeszcze na początku maja) - chyba ,że się coś zmieniło ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafiki napisał:

A można wiedzieć gdzie konkretnie w H88 ?

W biznes-host (h88) dotychczas można było samemu wygenerować kod Authinfo i nic nie było trzeba drukować/wysyłać (jeszcze na początku maja) - chyba ,że się coś zmieniło ?.

W mintshost i bizneshost z panelu można, lecz w hekko papierkowa robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafiki napisał:

A można wiedzieć gdzie konkretnie w H88 ?

W biznes-host (h88) dotychczas można było samemu wygenerować kod Authinfo i nic nie było trzeba drukować/wysyłać (jeszcze na początku maja) - chyba ,że się coś zmieniło ?.

W domeny.pl też. W dodatku za transfer domeny globalnej liczą sobie +99 PLN netto, czyli w sumie dwukrotność odnowienia np. w OVH (na przykładzie domeny .com).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, otlet napisał:

nazwa to samo :P

 

Już nie. W 2016 jeszcze można było wniosek zeskanować i wysłać Nazwie mailem, ale od 2017 (i na chwilę obecną - wystarczy prześledzić w web.archive.org odpowiednią stronę pomocy Nazwy) akceptują wyłącznie w formie papierowej dostarczony osobiście lub wysłany pocztą tradycyjną.

Edytowane przez Piotr GRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - wytycznych. Do tej pory NASK jedynie sugerował jak procedura transferu powinna wyglądać, a nie regulował je jakoś odgórnie łącznie z konsekwencjami. Wątpię niestety, że coś w tym temacie się zmieni - skoro GIODO nie dało rady, to i RODO raczej nie. Pozostaje tylko cieszyć się, że już jakiś czas temu zrezygnowano z gołębi pocztowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak mogę szybko sprawdzić z jakiej wersji PHP korzysta user i sobie to wylistować coś na wzór:

/home/user1/ - php5.6

/home/user2/ - php7

/home/user3/ - php5.3

 

Potrzebuję wyciągnąć wszystkich, którzy korzystają z 5.3 (CentOS + DA). W DA ustawione dla domeny jako pierwsze 5.3

Edytowane przez Mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie to :D

 

Cytuj

Szanowni Państwo,

nazwa.pl - firma nr 1 na rynku domen w Polsce - informuje, że w dniu 13 czerwca 2018 roku nastąpi zmiana danych serwerów DNS w zakresie adresów IP. Obecne adresy:

  • 85.128.128.10 (ns1.nazwa.pl),

  • 85.128.129.10 (ns2.nazwa.pl),

zostaną zmienione odpowiednio na:

  • 77.55.125.10 (ns1.nazwa.pl),

  • 77.55.126.10 (ns2.nazwa.pl).

i dalej blablabla

 

W każdym mailu podkreślenie że się jest firmą numer jeden. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.