Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Juvenito napisał:

Nic z tych rzeczy, mój laptop działa praktycznie cały czas. Nigdy go nie wyłączam, chyba że do aktualizacji. Non stop pracuje w trybie uśpienia.

 

No to nie wiem co to za anomalia mi po 3 dniach 7,5 GB ramu na 8 zajęte nie da się pracować.

 

Znajomy ma 16 i 16 zjedzone.

 

Jak kto woli, To Ubuntu jednak już przywykłem i raczej cofnąć do Windy się nie cofnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszCODE napisał:

Na dystrybucjach linux'a nie odpalisz wszystkiego, wiem, że istnieje wine lecz nie wszystko działa poprawnie i wydajniej

Ale ja tego nie przeczę, ja sobie zdaję z tego sprawę.

Ja nie muszę odpalać wszystkiego, nie gram nie potrzebuje żadnych cudownych wymagających programów.

Komputer jest moim narzędziem pracy i to tego jest wykorzystywany.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał napisał:

Ale ja tego nie przeczę, ja sobie zdaję z tego sprawę.

Ja nie muszę odpalać wszystkiego, nie gram nie potrzebuje żadnych cudownych wymagających programów.

Komputer jest moim narzędziem pracy i to tego jest wykorzystywany.

Gdybym  nie grał itp to tez bym używał Linuxa albo MacOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszCODE napisał:

Gdybym  nie grał itp to tez bym używał Linuxa albo MacOS

Dla tego mówię  Windows jest fajny JESZCZE do pogrania bo i na Linuxa się z czasem to przeniesie ;)

 

Windows ma monopol ze względu na to że  dostajesz go praktycznie z każdym laptopem dla tego się ludzie przyzwyczajają ;)

Jak by przyszło płacić komuś za lickę NIE PIRACIĆ to i by Linuxa się naumieli i do niego przekonali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał napisał:

Dla tego mówię  Windows jest fajny JESZCZE do pogrania bo i na Linuxa się z czasem to przeniesie ;)

 

Windows ma monopol ze względu na to że  dostajesz go praktycznie z każdym laptopem dla tego się ludzie przyzwyczajają ;)

Jak by przyszło płacić komuś za lickę NIE PIRACIĆ to i by Linuxa się naumieli i do niego przekonali ;)

Mnie zastanawia czy przypadkiem duzi producenci nie mają umów itp z Microsoft bo nie widzę praktycznie gier na Linuxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszCODE napisał:

Mnie zastanawia czy przypadkiem duzi producenci nie mają umów itp z Microsoft bo nie widzę praktycznie gier na Linuxa

 

Nie, to jest kwestia kosztów portu, który na ogół nie ma prawa się zwrócić. Jeśli wersja Linuxa w ogóle powstaje dla danej gry to na ogół jest to dodatek do używanego silnika (np. Unity), a nie kodowanie gry bezpośrednio z zamiarem wsparcia Linuxa jako takiego.

 

Jeśli linuxowy gracz będzie chciał zagrać w daną grę to nie będzie go obchodziło czy jest windows only czy multiplatformowa, bo każdy szanujący się linuxowy gracz ma windowsa albo w dual-boocie albo w GPU passthrough już od lat, a ilość nowych graczy która by zagrała w dany tytuł wyłącznie dlatego, że wspiera ich platformę natywnie jest tak niska, że nawet nie ma co jej brać pod uwagę w jakimkolwiek zestawieniu. Sam koszt oficjalnego "wsparcia" poprzez informację, że nasza gra działa na Linuxie jest wyższy niż zyski z tej platformy. Wiele gier nie dostaje portów nawet na konsole poprzedniej generacji, a jest to tysiąc razy większy odsetek niż gracze linuxowi. Tutaj mogą być jakieś umowy, ale i tak wątpię, że dotyczą większości tytułów, raczej tylko te mocno nagłaśniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Rafał napisał:

Windows ma monopol ze względu na to że  dostajesz go praktycznie z każdym laptopem dla tego się ludzie przyzwyczajają ;)

Windows ma monopol bo jest prostszy w użyciu dla przeciętnego człowieka. Nie każdy lubi majstrować i coś ustawiać i dostosowywać. W Windowsie masz Click&Done, w Linuxach trzeba poświęcić nieco więcej czasu. Nawet jeżeli postawienie systemu na Windowsie 15 lat temu to było instalowanie sterowników od wszystkiego to wystarczyło next, next, done, restart. Windows to dziecko od bogatej korpo więc mają kasę na reklamy i PR. No i przewaga chyba nie do przebicia póki co - Windows miał zawsze ładniejszy wygląd. Bajery, ficzery, kolorowe duperele a ludzie to lubią :)

51 minut temu, Rafał napisał:

Jak by przyszło płacić komuś za lickę NIE PIRACIĆ to i by Linuxa się naumieli i do niego przekonali ;)

W dzisiejszych czasach piracki Windows to moim zdaniem siara i obciach. Nie popieram piractwa ale rozumiem argumentację stosowaną 15 lat temu jak wszystko było cholernie drogie i czasem trudno dostępne. Do Linuxa ludzie się przekonają jak będzie do niego napisanych tysiące książek, poradników, jak jego obsługa będzie minimalnie różniła się od Windowsa, jak będzie mozna sobie wszystko szybko wyklikać i jak W10 rozwali sam siebie i będzie trzeba masowo szukać alternatywy. Wtedy się naród przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, mi Firefox zajmuje ok. 2GB przy otwarciu ok. 500 kart :/

 

Pytanie przy okazji, czy ktoś może polecić jakiś plugin do FF do blokowania reklam? AdBlock Plus był fajny do ostatnich zmian (wraz z dodatkiem Element Hiding Helper). Teraz mam wrażenie, to jest plugin typu zainstaluj i zapomnij to mi nie pasu. Bo czasem blokuje za dużo, a innym razem za mało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem bywa że zarówno AdBlock Plus jak i uBlock sa blokowane przez niektóre portale i nie da rady aby przeczytać zawartość strony. Nie wyłączę, po prostu opuszczam daną stronę. Niemiecki onet co jakiś czas uniemożliwia czytanie wiadomości, ostatnio podobny numer wyciął mi kwejk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to miejsce na wszystko i nic.

Przeglądam dzisiaj oferty, szukam usługi i widzę prawie wszędzie zapis o pomocy 24/7/365

A co jeśli rok jest przestępny?B|

W który dzień nie świadczona jest pomoc?:D

Przejrzałem archiwalia dla lat przestępnych i chyba nikt nie podmienia tego na stronach na 24/7/366.

Także podsunąłem bez sensowny pomysł.

 

Edytowane przez vjdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ubodły dwie sprawy na WHT.

 

Pierwsze, najważniejsze: w temacie dotyczącym "nowej odsłony" przeczytać można zachętę do dzielenia się sugestiami i spostrzeżeniami... poprzez email. Że jak?... Na otwartym publicznym forum spodziewałbym się zaproszenia do otwartego i publicznego dzielenia się sugestiami i spostrzeżeniami, tymczasem mam wrażenie, że publicznej dyskusji na temat zmian nikt tam nie chce.

 

Dwa, to jak dla mnie osobiście nowsza wersja IPB jest gorsza. W szczególności - choć nie tylko - odnośnie "najnowszej zawartości". W starszej wersji była wyświetlana domyślnie lista tematów w ciągu ostatnich 24 godzin, tygodnia itd. Ten nowy URL /discover/, gdzie wyświetlany jest każdy ostatni post osobno, do tego takie "bzdury" jak to, że ktoś rozpoczął obserwowanie tematu, jest nieprzyjazny w swej formie - przynajmniej dla mnie. Niech no choćby w jednym temacie pojawi się 20 nowych postów, a w innych po jednym - te inne można łatwo przeoczyć. W starej wersji z listy aktywnych tematów można było łatwo wychwycić te, które akurat nas interesują i do nich zajrzeć. Oczywiście, po zalogowaniu każdy może sobie to /discover/ dopasować, ale ja piszę o stanie domyślnym dla niezalogowanych. To samo wskazywałem też i tutaj, na RootNode swego czasu w sugestiach. Sprawę odrobinę ratuje tabelka "ostatnio aktywne tematy" na stronie głównej, z czego w takich okolicznościach niemal wyłącznie korzystam, jako że wszelakie fora przeglądam niezalogowany, a loguję się tylko chcąc coś napisać, ale gdy aktywnych było więcej niż 5 od ostatniej wizyty, to oczywiście część przegapiam.

 

A sam wygląd... nie widzę, aby obecny wygląd WHT różnił się jakkolwiek od podobnych mdłych i nijakich stron wszędzie dookoła, dopasowywanych do malutkich ekraników smartfonowych - taki trend - ale zupełnie mi osobiście nie odpowiadających (nie korzystam z urządzeń mobilnych, a wyłącznie z 19-calowego monitora i stacjonarnego komputera).

 

Napisałbym to tam, na WHT, ale temat zamknięty, a prywatnych konwersacji nie zamierzam prowadzić, bo to mało efektywne gadać sobie we dwójkę z kimś z obsługi. W większej grupie mozna dojść do ciekawszych i lepszych wniosków, po to w końcu istnieje otwarty internet, by dyskutować otwarcie.

Edytowane przez Piotr GRD
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr GRD źle mi się komentuje "konkurencję", ale ogólnie z perspektywy ostatnich ruchów które się tam odbywają zastanawia mnie jedna rzecz.

 

Jaki sens ma forum w którym większość dyskusji jest spychana na privy? W co drugim temacie w którym ktoś pyta, wpada ktoś i pisze że nie można pisać o tym czy o tamtym, widuję nawet posty gdzie moderatorzy zachęcają do kontaktu z nimi na PW ;-) Podobnie jest z tym o czym piszesz - niby jesteśmy otwarci na dyskusję, ale najlepiej pisz na maila albo na priv żeby nie wylewać publicznie ewentualnego jadu ;-) 

Chyba w którymś miejscu zgubiło się pojęcie na temat tego czym jest dyskusja na forum, albo ewentualnie moja wiedza na ten temat jest ograniczona.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.