Skocz do zawartości

Suspect

Użytkownicy
  • Postów

    113
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Odpowiedzi opublikowane przez Suspect

  1. 2 godziny temu, Mruczek napisał:

    Ciekawe, czy to coś zmieni w polityce OVH? Rozsądnym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z najtańszych linii serwerów (Kimsufi, SoYouStart) dla których zostały zbudowane nisko-kosztowe serwerownie kontenerowe. I wejście wyłącznie w rozwiązania bezpieczniejsze, ale też odpowiednio droższe. Z drugiej strony KS i SYS są drugim i trzecim życiem dla urządzeń, które zostały "wyeksploatowane" w OVH, co też jest redukcją kosztów i jest w sumie pro ekologiczne.

     

    Oferty o których wspomniałeś nie były uruchamiane w SBG. Kimsufi działa głównie w GRA natomiast SoYouStart w GRA i RBX. Lokalizacja w Strasburgu była korzystna dla klientów z europy wschodniej zanim powstało WAW-1. Zamówić serwer w tej lokalizacji można jedynie w OVH więc można to uznać za lokalizację premium jeżeli nie była dostępna dla tańszych ofert.

    • Lubię 1
  2. Nawet jeżeli istnieje jakiś prawnie uzasadniony interes administratora, masz prawo do zaprzestania wykorzystywania swoich danych osobowych w celu wysyłki spamu na Twój adres e-mail. Z całą pewnością nie jest to częścią prawnie uzasadnionego interesu administratora. Zastanawiam się jak prawnie uzasadniony interes administratora i księgowość, łączy się im z wykorzystywaniem danego adresu e-mail do celów marketingowych.

  3. Dysk to raczej kiepska rada ponieważ nawet przy 100% użycia, nie będzie efektu kompletnego zacięcia się, włącznie z muzyką. Będą jedynie bardzo duże opóźnienia.

     

    Miałem podobny problem i w moim przypadku przyczyną był przegrzewający się procesor mimo, że temperatury widoczne w programach nie były strasznie wysokie ani krytyczne. Efektem były całkowite frezzy komputera, włącznie z muzyką itp. Sprawdź jak wyglądają temperatury procesora, zmień pastę termoprzewodzącą i sprawdź stan chłodzenia (czy nie zapchane kurzem i czy wentylator sprawny).

  4. Ja również polecam Hetzner. Mam tam wiele serwerów dedykowanych. Posiadam dokładny monitoring wszystkich serwerów więc mogę stwierdzić, że awarii nie odnotowuję. Zdarzają się problemy ale związane z atakami DDoS. Miałem sporo sytuacji kiedy to ataki DDoS powodowały całkowity blackholing dla danego serwera dedykowanego (o dziwo nie dla jednego IP). Rozwiązaniem tego problemu jest konfiguracja firewalla w ich panelu w taki sposób aby był dostosowany do otrzymywanych ataków. W szczególności należy ograniczyć ruch na protokole UDP ponieważ problemem są głównie ataki na tym własnie protokole. Po wdrożeniu odpowiedniej konfiguracji firewalla, problem blackholingu podczas ataków DDoS nie występuje.

  5. Dotychczas otrzymywałem odpowiedzi w tematach technicznych z oddziału w Polsce.  Z tego co zauważyłem to już żadne zgłoszenia nie są kierowane do obsługi przez obcokrajowców, nawet zgłoszenia awarii. Kiedyś na tematy w sprawie awarii reagował całodobowo support posługujący się angielskim jednak to już dawno minęło. Wtedy faktycznie posługiwanie się angielskim sprawiało, że pomoc w sprawie awarii można było uzyskać nawet w środku nocy (w tamtych czasach wymienili mi RAM w kilkadziesiąt minut o 3:00 w nocy po kontakcie po angielsku). Natomiast posługiwanie się językiem polskim sprawiało, że temat stał w miejscu aż do reakcji pracownika posługującego się tym językiem który przekazywał sprawę dalej.

  6. @Mion, wydaje mi się, że ustalają priorytet klientów w swoim systemie pomocy według wartości zakupionych usług. Posiadając serwer dedykowany i wiele domen, nigdy nie miałem problemu z supportem nawet pisząc. Odpowiedź jest często nawet tego samego dnia a jeżeli nie to następnego, głównie z rana.

     

    @Fizyda, OVH posiada swój oddział w Polsce i pracownicy tego oddziału udzielają odpowiedzi klientom z Polski. Wobec tego nie ma potrzeby posługiwania się językiem angielskim ponieważ odpowiedź i tak będzie od supportu z Polski.

  7. 18 godzin temu, smarthost napisał:

    ... Dlatego kolokacja zawsze jest droższa niż dedyk. ...

     

    Często jest droższa jednak nie zawsze. W przypadku wysokowydajnych, drogich konfiguracji kolokacja jest opłacalna i będzie kosztowała oczywiście mniej. Mowa tu o takich konfiguracjach gdzie koszt wynajmu jest np. rzędu 700zł i więcej. Dokładny próg opłacalności zależy od ceny sprzętu, zużycia energii, sposobu rozliczenia za zużycie energii, wybranego centrum danych itp.

     

    Zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że kolokacja jest zawsze droższa i nieopłacalna w przypadku tanich konfiguracji.

  8. 11 minut temu, jvr napisał:

    W dhostingu utrzymuje się PARP, domeny mają banki czy policja więc nie sądzę, by takie zarzuty miały szersze podstawy niż wynikały z ogólnego niezadowolenia. 

     

    Skąd masz taką informację? PARP posiada własną adresację IP i utrzymuje ją w data center Polkomtelu. W tym samym miejscu działa ich strona internetowa na ich własnej adresacji.

  9. Kolokacja ma sens w przypadku sprzętu o wysokiej wydajności którego koszt wynajęcia przez rok czy dwa, znacznie przekracza koszt jego zakupu wraz kosztem kolokacji. W tym przypadku, będziesz potrzebował 2U, może nawet 3U gdyby była konieczność zastosowania wsporników zamiast typowych szyn (nie jest to obudowa serwerowa). Sam koszt kolokacji będzie wyższy niż koszt wynajmu sprzętu o podobnych parametrach.

     

    Spójrz na to:

    https://www.sprintdatacenter.pl/produkt/809/serwer-eco-mini

     

    98,40zł brutto /msc za sprzęt z wydajniejszym procesorem niż ten podany przez Ciebie i z dużo większym dyskiem.

  10. Poważnym problemem byłoby wywołanie sytuacji w której to szpitale są pełne a ciągle przybywa wielu nowych chorych. W takiej sytuacji, drastycznie wzrasta odsetek umieralności z czym zmagają się obecnie Włochy. Nie trzeba przesadnie panikować ale powinniśmy wyciągać wnioski z błędów innych krajów. Jeżeli można ocalić życie wielu osób to trzeba podjąć odpowiednie środki. Wskaźnikami umieralności na takie choroby nie przejmujemy się dopóki śmierć nie dotknie kogoś z naszych bliskich. W takiej sytuacji wątpię aby ktoś dalej twierdził, że ten wirus to nic groźnego.

  11. @wright., do zabezpieczenia serwera TeamSpeak przed atakami DDoS potrzebujesz przede wszystkim dobrego filtrowania warstwy aplikacji (L7). Twoje wymagania spełni pierwszy lepszy serwer z OVH + dobry, autorski filtr programowy dopasowany do charakteru Twoich ataków. Wbrew powyższej sugestii ze strony @XaNeZ, nie potrzebujesz potężnego budżetu ponieważ Twoim głównym problemem będzie brak filtrowania ataków na warstwie aplikacji które mają bardzo niewielki wolumen ale są skuteczne. Ataki o dużym wolumenie, będą bez problemu odpierane przez OVH. Traktuj OVH czy Hosteam jako dobrą bazę do ochrony swoich aplikacji, nie traktuj ich jako cudowny lek na walkę z wszystkimi możliwymi atakami. Tak samo innych usługodawców.

  12. Wszystko działa stabilnie, zarówno sieć jak i zasilanie. Korzystam z DC WAW-1 od początku jego istnienia. Nie pamiętam kiedy ostatnio był jakiś problem z siecią więc bardzo dawno. Wiedziałbym o tym ponieważ korzystam z monitoringu. Co do stabilności zasilania:

     

    uptime
     20:57:38 up 553 days, 12:32,  1 user,  load average: 1.28, 1.12, 0.89

     

    • Super! 1
  13. 4 godziny temu, spex napisał:

    W sensie musiał bym kierować ruch na ftp://serwerftp.mojadomena.pl ??

     

    Dokładnie tak, przez subdomenę wskazującą na adres Twojego serwera FTP. Tworzysz po prostu w strefie domeny rekord typu "A" wskazujący na adres serwera FTP.

     

    Ewentualnie jeżeli bardzo Ci zależy na tym aby serwer FTP był dostępny bez potrzeby tworzenia subdomen, możesz się zastanowić nad przejściem na serwer VPS gdzie mógłbyś swobodnie kierować ruchem w przeciwieństwie do shared hostingu.

  14. ePłatności Sp. z o.o. czyli Hotpay wydało swoje stanowisko w tej sprawie.

     

    Cytat

     

    Informuję, że niniejsze zgłoszenie dotyczy historycznej działalności naszej spółki w charakterze Biura Usług Płatniczych, którą prowadziła od kwietnia do grudnia 2018 roku.

     

    W chwili obecnej spółka działa w charakterze Małej Instytucji Płatniczej (MIP10/2018), względem której Komisja Nadzoru Finansowego nie ma żadnych zastrzeżeń.

     

    Co istotne, spółka przed rozpoczęciem swojej działalności w charakterze Biura Usług Płatniczych wystosowała do KNF zapytanie, czy planowana działalność mieści się w obszarze kompetencji, którą może podejmować Biuro Usług Płatniczych. Dnia 24 listopada 2017 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wystosował odpowiedź, w której jasno wskazał, że BUP może wykonywać usługi przekazu pieniężnego także w formie bezgotówkowej, czyli takiej, jaką prowadzi spółka ePłatności.

     

    W związku z opisaną powyżej sytuacją, w dniu jutrzejszym podejmiemy próbę kontaktu z UKNF celem jej wyjaśnienia. Pragniemy także uspokoić, że bieżąca działalność spółki nie jest w żadnym stopniu powiązana z przedmiotowym wpisem.

     

    Kamil Karcz
    Prezes Zarządu Komplementariusza

     

     

    Źródło

    https://www.money.pl/gospodarka/lista-ostrzezen-publicznych-knf-uwaga-na-dwie-firmy-6430098595214977a.html

    • Lubię 1
  15. Pojawiły się wątpliwości więc przesyłam parę źródeł.

    https://www.facebook.com/KomisjaNadzoruFinansowego/posts/2749464948405542

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolka-ePlatnosci-i-firma-RPDP-na-liscie-ostrzezen-publicznych-KNF-7747032.html

    https://biznes.interia.pl/firma/news/knf-kolejne-firmy-na-liscie-ostrzezen-publicznych,2630775

     

    Można też sprawdzić samodzielnie w wyszukiwarce z KNF.

    https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

     

    W ostrzeżeniu nie jest wspomniane o microsms.pl a jedynie o rushpay.pl jednak obydwa serwisy prowadzi ta sama firma. Według mnie ta firma jest bardziej rozpoznawalna ze względu na microsms.pl.

    • Lubię 1
  16. Obsługa transakcji SMS to także temat związany z hostingiem więc pomyślałem, że warto go poruszyć.

     

    RPDP Robert Paszkowski, firma prowadząca takie serwisy jak microsms.pl czy rushpay.pl trafiła na listę ostrzeżeń publicznych.  Na liście ostrzeżeń publicznych prowadzonej przez KNF możemy się dowiedzieć, że przeciw wspomnianej firmie zostało złożone przez KNF zawiadomienie do prokuratory z art. 150 ust 1.

     

    Przytaczam ten konkretny artykuł z ustawy o usługach płatniczych.

     

    Cytat

    Art. 150. 1. Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5 000 000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

     

    Wygląda na to, że homepay.pl ma swoich "następców".

    • Lubię 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.