Skocz do zawartości

matek7323@interia.pl

Użytkownicy
 • Ilość treści

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O matek7323@interia.pl

 • Urodziny 23.08.1999

Informacje osobiste

 • Imię
  Mateusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No mam agenta ale mogę tylko zaktualizować bazę wirusów a programu do nowej wersji podnieść nie mogę
 2. Witam, czy jest jakiś dobry program do zarządzania komputerami w sieci LAN, np. jakiś open source. Chodzi o to że mam 50 komputerów w firmie i chciał bym jakoś to z centralizować do jednego programu aby mieć tam zarządzenie. Aby można było po lanie zaktualizować jakiś program albo wgrać na niego jakąś konfiguracje do programu. Na chwilę obecną używam tylko narzędzia od Eset Security Managment Center ale tylko mogę zarządzać antywirusem a i tak zdalnie nie mogę go zaktualizować. Kompy mam wpięte w jedną grupę roboczą i mam tylko VNC i RDP na nich.
 3. Dzięki wielkie za pomoc teraz ruszyło wszystko, nie mam pojęcia co go blokowało, możliwe jest to że 2 rekordy MX z innego dostawcy blokowały tą pocztę ? W sensie jeden był od nazwa.pl a drugi od yandex i trzecie był zoho. A jak zostawiłem tylko od zoho to wszystko zadziałało
 4. Źle trochę napisałem, jak dodać to wiem tylko jak to dodać teraz poprawnie żeby to działało. Tak na zohoMail pokazuje. Odczekiwałem już długo ale wydaje mi się że coś jest dalej źle skonfigurowane.
 5. Witam, mam pytanie jak można ustawić Rekordy MX i SPF na stronie "domeny.pl" 3 Podpięte strony pod tą domenę działają bez problemu ale nie mogę podpiąć zoho maila Pocztę też mam podpiętą na chwilę pod tą domene ale z nazwy.pl Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć czy da radę to jakoś skonfigurować?
 6. Witam chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś program który mogę postawić na serwerze i będzie zbierał wszystkie komputery i z jednego miejsca zarządzać nimi? Chodzi o jakieś oprogramowanie open source. Obecnie posiadamy takie oprogramowanie ale do ESET-a i sterowanie mamy za pomocą ESET Security Management Center ale tym możemy tylko antywirusem zarządzać. Chwilowym naszym rozwiązaniem jest VNC i łączenie się po kolei do danego komputera i aktualizacja oprogramowania albo wgranie czegokolwiek na komputer.
 7. Witam, mam pytanie posiadamy w pracy kilkanaście komputerów z windows 7 pro i czy można zaktualizować je do win 10 tym kluczem jak to z legalnością będzie. Czy trzeba kupić nowe licencje czy mogą być te od win 7. Klucz z Win7 dalej przejdzie do Win 10 ale nie wiem jak to z legalnością w firmie.
 8. No ok ale jak to ustawić tak aby to działało bo teraz działa strona główna ale poczta jak i subdomeny już nie i nie mam pojęcia już jak to skonfigurować teraz.
 9. Narazie wybrałem że tam podepnę a później zobaczę. Tak umożliwia.
 10. Witam, mam problem z podłączeniem domeny pod hosting w nazwa.pl Domena jest wykupiona na stronie domeny.pl tam ustawiłem przekierowanie ip i wpisałem adres ip z hostingu i główna strona działa ale jak teraz zrobić aby subdomena działała i poczta email bo to w ogólnie nie działa Subdomene mam utworzoną na hostingu ale jak wpisuje adres.domena.com.pl to nie działa wogóle Poczta email jak wpisuje admin@adres.serwer.nazwa.pl to działa ale jak wpisze admin@domena.com.pl to już nie działa a sub domene mam tak utworzoną adres.serwer.nazwa.pl Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak to podpiąć żeby działo?
 11. Witam mam pytanie odnośnie VPN : 1) Serwer z zainstalowanym Subiekt GT oraz zainstalowaną bazą danych stoi w firmie a pracownik chciał by się łączyć z domu na firmowym laptopie z zainstalowanym Subiekt GT do firmowego serwera. 2)Serwer z udostępnionymi zasobami samba stoi w jednym miejscu i chciał bym mieć dostęp przez VPN do tego serwera i zapisywać normalnie pliki. Jakim sposobem można to zrobić i jak można to skonfigurować przez OpenVPN lub jakiś inny sposób?
 12. Ok dzięki Jakoś hyper-v wydaje się być lepszy dla mnie. Tylko wersja hyper-v 2012 r2 działa bardzo dobrze ale można się połączyć tylko na Windowsie 8.1. A na Windowsie 10 nie da się połączyć w ogóle. Dlatego chciał bym jakoś ogarnąć hyper-v 2016 ale nie da się z tym połączyć nawet na Windowsie 10 dlatego to jest dziwne strasznie.
 13. Witam mam parę pytań odnoście domowego laba Chwilowo mam na laptopie wgranego hyper-v 2012 R2 (wersji 2016 nie idzie w ogóle połączyć się) I chciał bym zrobić dostęp z zewnątrz żeby się łączyć do tych maszyn jak już później postawie to na serwerach zwykłych i jak to trzeba by było zrobić? Zrobić VM i zainstalować pfsensa czy coś w tym stylu? Dobrze by było żeby przez RDP mieć dostęp jakoś. Lokalnie działa wszystko dobrze tylko jakoś to zrobić żeby z zewnątrz można było się łączyć. I drugie chciał bym jakoś zrobić po vpn albo jakoś tak żeby przesyłać pliki po sambie i nie wiem jak to w ogóle zrobić. Miałem OpenVPN zainstalowanego na swoim serwerze na linuxie ale on tylko udostępniał chyba internet i nic więcej a sambe też miałem na tym linuxie postawioną. I teraz jeszcze taki przykład Jest firma xyz która jest domeną utworzoną w Active Directory o nazwie(xyz) na serwerze windowsa. I są teraz powiedzmy 3 firmy Firma1 Firma2 Firma3 I teraz te komputery są podłączone do domeny xyz i normalnie się logują. Tylko teraz jest taki myk że te firmy są w innych miastach. I jak trzeba by to było zrobić żeby te komputery podłączyć do tej domeny xyz i wiadomo żeby to wszystko działało w miarę dobrze. Chciał bym się dowiedzieć takich rzeczy jak to się tworzy wszystko gdyż później jak będę przenosił na serwery, to już bym chciał mieć to w miarę gotowe żeby wiedzieć jak postawić to. Nie które rzeczy wiem jak zrobić ale tak jak napisałem akurat tego nie wiem ja rozwiązać to.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.