Skocz do zawartości

blfr

Użytkownicy
  • Postów

    118
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Odpowiedzi opublikowane przez blfr

  1. Potrzebuję proxy, które mogę uruchomić na swoim serwerze (Ubuntu ARM) i które będzie osiągalne przez zwykłą przeglądarkę. Myślę o czymś w rodzaju CGIProxy albo jakiegoś softu do tworzenia SOCKS proxy, ale musiałoby mieć szyfrowanie i uwierzytelnianie, a to chyba nieosiągalne bez instalowania dodatkowego oprogramowania po stronie klienta, tak?

     

    Zazwyczaj używam SSH po prostu, ale tutaj musi być w przeglądarce, ewentualnie przeglądarce z pluginem/rozszerzeniem, więc opada. Co jest teraz na topie, na przykład w korporacyjnych sieciach do omijania głupawego filtrowania?

  2. Nawet jeśli sama moc obliczeniowa to sprawa drugorzędna, warto wziąć możliwie najnowszy procesor, bo to się wiąże z jego o wiele lepszymi dodatkowymi funkcjami. Wspomniałeś o streamingu, więc na przykład przydatne może być sprzętowe dekodowanie x265.

    • Lubię 1
  3. Dnia 5.09.2019 o 16:00, darekm napisał:

    Jeżeli Państwa serwery poza siecią nazwa.pl obsługują również funkcjonalność DKIM to mogą Państwo z Panelu Klienta pobrać klucze prywatne konieczne do wykorzystania tego rozwiązania i zainstalować je na swoich serwerach. W przeciwnym wypadku prosimy o wyłączenie funkcjonalności DKIM w Panelu Klienta.

     

    Nie tak się konfiguruje DKIM dla wysyłki z różnych systemów. Zamiast używać tych samych kluczy, można (i należy) dla każdego systemu wskazać oddzielny klucz.

  4. Nie podoba mi się to najeżdżanie na Morele. Komu się nie zdarzyło zgubić trochę danych klientów. Bywa. Chociaż spamu na adresy zarejestrowane w Budujesz i Morele dostaję ostatnio co niemiara. Mimo tego jestem długoletnim, zadowolonym klientem z Netpunktem pod bokiem.

     

    W ogóle oni takiego drugiego Amazona robią. Sklepy z różnymi asortymentami już mają, marketplace cichaczem tworzą (gdzie inni sprzedawcy mogą wystawiać swoje towary), a teraz jeszcze chmura. Tylko dlaczego nie można się zalogować tym samym kontem jak w Amazonie?

     

    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to moglibyście U2F wdrożyć. Pokazać, że traktujecie sprawę serio.

     

    Skąd wiem, że korzystam z VPS-a w promocji? Dodałem voucher przy rejestracji. OK, już widzę. Przy tworzeniu serwera jest info, że będzie bezpłatny do 8 marca 2020.

  5. Dnia 3.09.2019 o 02:13, theqkash napisał:


    Nazwa już od pewnego czasu tutaj nie występuje, za pomocą prawnika zażądali usunięcia konta 😉 Mogli bez prawników to załatwić, ale widać wolą w ten sposób.

     

    Miałem na myśli w ogóle wypowiedzi Nazwy,  niekoniecznie na tym forum. Takie globalne "delete your account".

     

    18 godzin temu, theqkash napisał:

    Zastanawia mnie czemu nie chwalą się już darmowymi certyfikatami SSL w mailingu który mówi o bezpieczeństwie. Czyżby coś się zmieniło?

     

    Podobno mieli problem z ich odnowieniem.

  6. 32 minuty temu, Pawel_15 napisał:

    - odpowiednik OneDrive/Google Drive/DropBox ale TYLKO w sieci lokalnej,

    - obsługa wszystkiego najlepiej GUI i w rodzimym języku,

     

    Ja znam w tej sytuacji tylko jedną opcję. Nextclouda można postawić praktycznie na wszystkim, nawet na routerze za 200 zł z OpenWRT i dyskiem po USB (chociaż wtedy demonem prędkości nie będzie).

    • Lubię 1
  7. Dnia 20.08.2019 o 15:04, Pawel_15 napisał:

    Ewentualnie pod pocztę G Suite a pod resztę normalny porządny hosting.

     

    W pierwszej kolejności. Świadcząc usługi dla firm trzeba zepchnąć cały grind na kogoś, kto ma to już obcykane, a zająć się obszarem, gdzie możesz rzeczywiście wesprzeć ich biznes. Hosting to jest niskomarżowy interes i za $5/miesiąc/użytkownika nigdy Googlowi nie dorównasz.

  8. W dniu 15.03.2019 o 17:46, ra8 napisał:

    Caly czas informacja (jakies 6 miesiecy lekko), ze "czekaja na nowe" i ich tam po prostu nie ma. Zostawione bardziej jako chwyt marketingowy "serwery od X PLN". Kebaby z kimsufi jednak wychodza najtaniej i musze im przyznac, ze calkiem zgrabnie dzialaja jako "storage" z SeaFile na tym.

     

    Trzeba kupić zwracany. Są serwisy, które monitorują dostępność i wysyłają przypomnienie. Mam też jakieś 1200 GB wolnego na jednym, mogę tanio odstąpić, jeśli chcesz. Dostęp normalnie ssh/rysnc.

     

    W dniu 16.03.2019 o 15:07, MatX napisał:

    Na domyślnym kernelu problem występuje i w ramach jednej sesji max. prędkość wysyłania to ok. 4-5 Mbps. Nie zagłębiałem się za bardzo co  jest tego przyczyną, ale na debianie 9 rozwiązaniem jest zmiana kernela na linux-image-4.9.0-6-armmp . Po jego podmianie problem nie występuje i można korzystać z pełnej przepustowości down/up.

     

    Dokładnie tak.

  9. Tłumaczenie pewnie wyjdzie drożej niż gotowiec. Dla sklepów internetowych jest sporo firm robiących audyty i dostarczających niezbędne dokumenty. Hosting jest chyba trochę zbyt zróżnicowaną branżą, ale można uderzyć do tych samych firm, jeśli celujesz w konsumentów, bo wiele zagadnień będzie się pokrywać.

     

    Przy sklepie współpracowałem z Prokonsumenckim i wszystko wydawało się OK. Po stworzeniu dokumentów odpowiadali też czasem na jakieś pytania. Natomiast taki regulamin trzeba monitorować, bo prawo się zmienia i u nich ten monitoring wydał mi się drogi, chociaż kwoty już nie pamiętam, a zmian nie było wiele.

  10. W dniu 4.01.2019 o 06:43, spex napisał:

    Czyli pytanie, jakie są alternatywy względem G Suit?

     

    Tylko pocztę z G Suite byś wykorzystywał czy cały pakiet? Jeśli tylko pocztę, to podobno na zbliżonym poziomie jest FastMail. Jeśli cały pakiet, to konkuruje chyba tylko Microsoft z Office 365, ale tam jest problem z odbieraniem poczty z niektórych polskich serwisów oraz z mniejszych serwerów. Nie tylko regularnie wiadomości trafiają do spamu, ale czasem nie trafiają w ogóle nigdzie. To chyba nie jest rozwiązanie na nasz rynek.

     

    Sam używam właśnie G Suite'a, ale całego pakietu, nie tylko poczty. Jeśli ktoś potrzebuje darmowego rozwiązania, Yandex oferuje pocztę we własnej domenie. Całkiem nieźle to działa i ma kilka ciekawych funkcji, na przykład wysłanie maila o zadanej godzinie.

     

    Trudno tutaj konkurować z Googlem jeszcze z innego powodu. Jeśli ktoś ma problem z komunikacją z Gmailem, czy odbieraniem czy wysyłaniem poczty, to jest to jego problem. Jeśli ktoś ma problem w komunikacji z Twoim serwerem albo bardziej egzotycznym rozwiązaniem, to często jest to Twój problem, nawet jeśli wszystko poprawnie skonfigurowałeś.

  11. Oczywiście, wielką zaletą Linuksa jest to, że można go uruchomić nawet na kalkulatorze, ale w ostatnich dziesięciu lat technologia naprawdę poszła naprzód i warto taki komputer wymienić. To nie jest tylko kwestia parametrów, ale też jakości klawiatury, ekranu, obudowy, wifi 5Ghz, czy energooszczędności.

     

    Warto zacząć od wymagań. Co chcesz na tym komputerze robić? Jaki do tego system wybrać. I do niego dobrać sprzęt, żeby był kompatybilny.

     

    Ale pewnie i tak wyjdzie Ubuntu ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.