Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Postów

  1018
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  147

Odpowiedzi dodane przez theqkash

 1. Z tego co wiem był problem z Thinx'em który z kolei nie przekazywał poprawnie ruchu do usług cloudflare'owych i z powrotem. Zatem jeśli Twój operator korzystał z Thinx to nie miałeś możliwości połączenia się z cloudflare (w tym nawet nie miałeś możliwości pobrania informacji o rekordach dns dla domen) i analogicznie jeśli Twój operator hostingowy korzystał z thinxa to nie mogłeś dobić się do usług hostowanych u niego, jeśli były wstawione za cloudflare.

   

  U Ciebie @Krystek miał miejsce pierwszy przypadek. 

 2. Teraz, Mion napisał:

  Więc teoretycznie konsultanci pracują również w pozostałych godzinach w domyśle nocnych ...
  Dlatego pytam czy formularz to atrapa ...


  A czy Twoje zgłoszenie było awaryjne, że miało być podjęte przez osoby dyżurne? Dyżury z definicji służą do zgłaszania spraw pilnych. Sprawy nie pilne mogą zapewne poczekać.

   

  Swoją drogą... narzekasz na czas odpowiedzi jak nie na OVH to na home. Przecież to nie jest żadną tajemnicą że w tych czy tamtych firmach odpowiedzi spływają później, więc po co się podniecasz tutaj niepotrzebnie i wymyślasz jakieś historie o atrapach formularza? 

   

  Sprawa zostanie rozwiązana to dostaniesz odpowiedź. Doczekasz się jej, prędzej czy później. A jak Ci nie pasuje support w danej firmie to ją zmień 🙂 

 3. 52 minuty temu, xmcpl napisał:

   

  Przeczytałeś uważnie to co napisałem wyżej cyt.  Nabyłem usługę z oprogramowaniem WebHostManager i oczekuję pełnej jej funkcjonalności.

   

  To jest raczej kwestia dyskusyjna jak do tego podejdzie usługodawca, bo generalnie nie blokuje Ci dostępu do danych jeśli dobrze rozumiem co piszesz. Funkcję transfer tool mogli wyłączyć z dowolnego znanego tylko im powodu i raczej nie masz podstawy do tego by rościć od nich udostępnienia tego.

   

  W sensie, wiem jak to wygląda z Twojego punktu widzenia, natomiast czy usługodawca gdziekolwiek Ci obiecał że będziesz do tej funkcji miał dostęp?

 4. W dniu 11.03.2021 o 22:59, theqkash napisał:

  w powietrze wyleciało też fundacjakornice.pl


  Strona została przywrócona, tyle że niektóre linki zewnętrzne kierują do web.archive 🙂

 5. Wydaje mi się, że w powietrze wyleciało też fundacjakornice.pl - daty ostatnich zrzutów we wszelkich serwisach archiwizujących sieć zatrzymują się w przeddzień pożaru, a obecnie wyświetla się robiona na kolanie zaślepka - strona kieruje na serwery ovh. 

   

  Akurat ta strata z różnych powodów dla niektórych osób może być uznawana za nie do końca taką złą informację 🙂 Ale to może taki mały offtopic z mojej strony.

   

  https://polskatimes.pl/aktywistki-wziely-pod-lupe-billboardy-antyaborcyjne-wyliczyly-ile-mogly-kosztowac-plakaty-ktore-zalaly-polskie-miasta/ar/c6-15484742 

 6. @itomek nie zapomnijmy wspomnieć, że adres kosztuje 10zł/mc a revdns kosztuje drugie 10zł/mc

   

  Wniosek z tego jest taki, że o ile sama usługa jest super i pochwalam, o tyle nazwa.pl jest wg mojej wiedzy jedyną firmą w Polsce (o ile nie na świecie), która kasuje co miesięczną opłatę za to że ktoś ma inny revdns niż standardowy.

  • Super! 2
 7. Cytat
  Witaj, mamy dla Ciebie ważną informację!
   
  Informujemy, że z dniem 31.03.2021 zamykamy usługę chmury publicznej Fabrado.com. Ten krok nie przyszedł nam łatwo jednak czasem trzeba podjąć trudne decyzje. 
  Wierzymy, że nie rozstajemy się na zawsze. Czas w którym działaliśmy z naszą chmurą dał nam sporo doświadczenia i nakreślił wyzwania technologiczne jakim musimy sprostać.
  Przed nami intensywny czas przemyśleń nad przyszłą formą i nowymi rozwiązaniami. Wierzymy, że w przyszłości powrócimy z dużo lepszą usługą.
   
  Dziękujemy za Twój wkład w nasz projekt chmury publicznej i liczymy, że jeszcze się spotkamy.
   
  W związku z zamknięciem usługi informujemy, że w ciągu najbliższych dni zablokujemy możliwość rejestracji nowych użytkowników. Z dniem 31.03.2021 wyłączymy dostęp do panelu my.fabrado.com, a wszystkie serwery wirtualne klientów zostaną trwale usunięte (dotyczy również backup'ów). 
  Zgodnie z przepisami RODO wszystkie konta użytkowników jak i dane z nimi powiązane zostaną trwale usunięte z naszych baz danych w ciągu 14 dni od zamknięcia usługi. Jedyne dane jakie będziemy przetrzymywać to dokumenty sprzedażowe które jesteśmy zobowiązani przetrzymywać przez okres 5 lat od wystawienia ze względu na przepisy podatkowe. 
  Niewykorzystane fundusze zostaną zwrócone klientom w ciągu 14 dni od zamknięcia usługi. 
   
  Z wyrazami szacunku
  Zespół Fabrado.com

   

  No to koniec fabrado 😞

   

  Szkoda.

   

  • Zaskoczony 1
  • Smutny 1
 8. @itomek to ja mam tylko takie pytanie.

   

  Skoro klient może przesłać to w formie pisemnej z odręcznym podpisem to... jakiego typu jest to zabezpieczenie?

  W bankach jest mowa o wzorze podpisu i tam powiedzmy można rozpoznać jak ktoś w imieniu klienta złoży taki wniosek.

   

  Co jednak w przypadku Waszej firmy?

   

  Przecież mogę złożyć taki wniosek w imieniu dowolnego Jana Kowalskiego który ma u Was usługę i podpisać się jak mi się podoba, na 99% nie widzieliście wcześniej jego podpisu.

  • Lubię 1
 9. Cytat

  nazwa.pl wprowadziła promocję na usługę DNS Anycast, dzięki czemu niezależnie od tego, czy korzystasz z hostingu lub rejestracji domen w nazwa.pl, możesz używać za darmo geograficznie rozproszonych serwerów DNS spółki, a Twoje strony WWW będą działały szybciej.

   

  Promocja na usługi DNS Anycast w nazwa.pl dotyczy wszystkich typów domen, zarówno tych rejestrowanych przez nazwa.pl, jak i pozostałych, pozostających w publicznej rejestracji u innych usługodawców. Dla domen zakupionych w nazwa.pl usługa DNS Anycast nadal pozostaje wliczona w koszt rejestracji domeny, natomiast dla innych typów domen, zgodnie z promocją koszt obsługi za pierwszy rok wynosi 0 zł, a przy przedłużeniu 10 zł + VAT rocznie. Jeżeli nie chcesz korzystać z usług rejestracji domen w nazwa.pl, to dla typów domen rejestrowanych w naszej firmie nadal możesz skorzystać z usługi DNS Anycast, nic nie płacąc za pierwszy rok, a w kolejnych latach zaledwie 60 zł + VAT rocznie.

   

  Należy przy tym wspomnieć, że dzięki skorzystaniu z usługi DNS Anycast, otrzymasz komercyjny certyfikat nazwaSSL, wydany na okres 1 roku, dzięki czemu nie będziesz zmuszony do korzystania z darmowego rozwiązania typu Let’s Encrypt, które wymaga od Ciebie wymiany certyfikatu co 3 miesiące i wielokrotnego powtarzania wielu czynności administracyjnych w każdym roku kalendarzowym.

   

  Nowy cennik promocyjny ma na celu spopularyzowanie korzystania z usługi DNS w nazwa.pl, realizowanej w technologii Anycast, która przyspiesza działanie serwisów WWW oraz chroni przed atakami typu DDoS. Niezależnie, czy korzystasz obecnie z hostingu lub rejestracji domen, wypróbuj za darmo DNS Anycast w nazwa.pl i przekonaj się, że Twój biznes zaczyna się od stabilnie działającej domeny. Aby przenieść swoją domenę na serwery DNS Anycast w nazwa.pl, wejdź na stronę https://nazwa.pl/dns-anycast i postępuj wg udostępnionych informacji.

   

  Promocyjna oferta dotyczy wszystkich domen korzystających z DNS Anycast, również tych, które zostały zamówione przez Ciebie przed dniem ogłoszenia oferty, a spełniają warunki promocji. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie promocji na stronach nazwa.pl.

   

  • Lubię 1
  • Super! 1
 10. 18 minut temu, Mion napisał:

  Tylko czy taki załącznik  - grafika będzie widoczna od razu w treści wiadomości w co wątpię, czy nadal po akceptacji... Bo chyba o to autorowi chodzi a nie o stricte formę dostarczenia grafiki.

   

  Od razu, akceptacja ma tylko zastosowanie do plików zdalnych lub zakodowanych w treści wiadomości.

  • Lubię 2
 11. 51 minut temu, Mion napisał:

  IMHO Nie na na to sposobu.... 

   

  Jest sposób.

   

  13 godzin temu, oo_209 napisał:

  Jak to ugryźć? 

   

  Jeżeli korzystasz z Mozilla Thunderbird, do wszystkich obrazków dodaj: 

  moz-do-not-send="false"

   

  tzn. np.

   

  <img src="http://moj.ser.wer/stopka.png" moz-do-not-send="false" alt="Stopka" />

   

  Wówczas Thunderbird będzie wysyłał te obrazki jako załącznik i te załączniki będzie embedował w korespondencji.

  Działa to chyba dla dowolnych odbiorców, niezależnie od aplikacji pocztowej, natomiast sposób na przygotowanie takiego maila znam dla Thunderbirda tylko.

  • Super! 3
 12. W dniu 1.02.2021 o 09:23, Poziomecki napisał:

  Kara finansowa to by była dla niego zachęta na zrobienie większej ilości przekrętów żeby to opłacić i mieć ciszę i spokój. Robiłby to coraz większe przekręty.

   

  Myślę, że art 64 kk powinien go od tego odwieść. 

 13. 1 minutę temu, PrecelusMaximus napisał:

  Faktycznie, lepiej by mu uszło na suchu 🤦‍♂️

   

  Nie, po prostu uważam że na takich ludzi surowa kara finansowa byłaby czymś bardziej dotkliwym niż zamknięcie w więzieniu, za co notabene wszyscy ponosimy koszty.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.