Skocz do zawartości

Ranking użytkowników

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 25.02.2021 uwzględniając wszystkie miejsca

 1. Dokładnie to musisz zrobić TS na ts.domena.pl i Panel na panel.domena.pl, a potem ustawić jak się ma zachowywać dla samego domena.pl. W praktyce, TS będzie dostępne pod dwoma adresami ts.domena.pl i domena.pl Oczywiście możesz zrobić sobie to jako vps_ts.domena.pl by nikt tego nie zgadnął i nie docierał bezpośrednio,
  1 punkt
 2. Tak jak napisałem, mamy kilka wewnętrznych procedur weryfikacji takich wniosków. Opisanie ich tutaj nie jest możliwe, gdyż są to procedury przeprowadzane w wyjątkowym reżimie bezpieczeństwa. Weryfikacja takiego wniosku niestety trwa (nawet kilka dni), nie jest automatyczna i natychmiastowa. Nieco krótsza jest procedura weryfikacji wniosków podpisanych podpisem kwalifikowanym, z wiadomych względów.
  1 punkt
 3. @itomek to ja mam tylko takie pytanie. Skoro klient może przesłać to w formie pisemnej z odręcznym podpisem to... jakiego typu jest to zabezpieczenie? W bankach jest mowa o wzorze podpisu i tam powiedzmy można rozpoznać jak ktoś w imieniu klienta złoży taki wniosek. Co jednak w przypadku Waszej firmy? Przecież mogę złożyć taki wniosek w imieniu dowolnego Jana Kowalskiego który ma u Was usługę i podpisać się jak mi się podoba, na 99% nie widzieliście wcześniej jego podpisu.
  1 punkt
 4. Nie wiem, o jaki serwer głosowy chodzi, ale załóżmy, że Teamspeak. 192.0.2.1 - serwer www z panelem 192.0.2.2 - serwer teamspeak example.com - domena example.com. A 192.0.2.1 _ts3._udp.example.com. SRV 0 0 9987 serwer2.example.com. serwer2.example.com. A 192.0.2.2 Więcej o obsłudze rekordu SRV przez Teamspeak'a: https://support.teamspeak.com/hc/en-us/articles/360002713138-Server-address-resolution-and-TSDNS-changes-with-Client-3-1-x Przeglądarki WWW nie obsługują SRV, stąd rekord A dla panelu.
  1 punkt
 5. https://www.nginx.com/resources/wiki/start/topics/examples/server_blocks/ I krok po kroku. Jak nie działa, to najpierw odpal pierwszego vhost'a tylko na porcie 80, potem dołóż konfigurację dla drugiego i jak Ci "zaskoczy" to rozszerzaj konfigurację o przekierowanie z http na https'a. PS. Na serwer mogę zajrzeć. Przez TV czy AnyDesk'a "bawić" się nie będę.
  1 punkt
 6. Na początek przytoczę dwa sformułowania ze strony nazwa.pl, będą one istotne dla dalszej części tekstu: Miałem ostatnio okazję robić migrację hostingu poczty z cyberfolks.pl na nazwa.pl. Gdy już poczta śmigała przez nowe serwery, robiłem testy wysyłania i odbierania maili. Zdziwiło mnie, bo w testach wychodziło, że gdy wiadomość wysyłana jest z serwerów nazwy to łączą się one z serwerem adresata po nieszyfrowanym połączeniu. W dzisiejszych czasach jest to dla mnie coś niezwykłego i bardzo niebezpiecznego. Testowe maile szły do skrzynek hostowanych na Google Workspace (
  1 punkt
 7. Co dokładnie trzeba zrobić ?
  1 punkt
 8. https://marek.pro/instalacja-i-konfiguracja-proxmox-5/ Jest tam instrukcja konfiguracji bridge plus instrukcja podpinania dodatkowych ipków w przypadku ovh Dla wersji 6 działa to tak samo
  1 punkt
 9. https://www.backblaze.com/b2/cloud-storage.html - $0.005/GB/miesiąc + VAT - dostęp do plików natychmiast https://www.scaleway.com/en/c14-cold-storage/ - €0.002/GB/miesiąc + VAT - dostęp do plików kilka minut Oba są kompatybilne z protokołem S3 (B2 to odpowiednik zwykłego AWS S3, Scaleway C14 to odpowiednik AWS Glacier), więc będziesz mieć dużo narzędzi do dyspozycji, np. zamiast ftp: Cyberduck, zamiast rsync: rclone. Praktycznie każde narzędzie do backupu obsługuje protokół S3. B2 używam, C14 zamierzam niedługo wypróbować.
  1 punkt
Ten Ranking ustawiony jest na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.