Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 07.02.2019 we wszystkich miejscach

 1. 3 punkty
  Dla wyjadaczy wygrzebiemy nawet Atari i stare nagrania audycji „Radiokomputer” zapisywane wysłużonym Kasprzakiem. Kilka programów się znajdzie, będzie dobra podstawa narzędziowa do pracy.
 2. 3 punkty
  Tylko i wyłącznie trójząb. Posejdon style! 😎 Wszystko zależy od doświadczenia, umiejętności i tego, jakim jesteś człowiekiem. Napisz w mailu jakie są Twoje oczekiwania finansowe, kilka słów o sobie i podeślij CV. Pogadamy, nie mamy problemu dać więcej dobremu pracownikowi, jeśli jest ku temu uzasadnienie.
 3. 1 punkt
  Witam! W firmie, w której pracuję zarządzamy około 15 serwerami na których jest dużo różnych stron internetowych oraz kont pocztowych. Różnego rodzaju wewnętrzne i zewnętrzne systemy, zarządzane przez nas, powiązane jednostki i sporo innych osób. Łącznie jest to około 25TB danych. Generalnie charakterystyką mocno zbliżone jest to po prostu do hostingu, jednak bardziej na wewnętrzne potrzeby. Na ten rok zaplanowaliśmy sobie prace związane z zapewnieniem wysokiego poziomu dostępności usług oraz zabezpieczeniem się na wypadek awarii sprzętowej. Najbardziej sensowna będzie tutaj wirtualizacja. Pada serwer - odpalam VMki na innym nodzie, trzeba dołożyć ramu - robię live migration na inny nod, wyłączam serwer, dokładam ramu, przerzucam ponownie vmkę itd. No zalety na pewno każdemu znane :) Problem jednak w tym - co wykorzystać do budowy takiego rozwiązania? Openstack? Fajny, ale duży i skomplikowany. Postawić z dokumentacją czy gotowymi narzędziami da się jakoś bez problemu, obawiam się o późniejsze utrzymanie. Proxmox + Ceph? Wydaje się w sumie proste rozwiązanie, ale mam jakieś uprzedzenia do proxmoxa. Kiedyś korzystałem, z jakichś starszych wersji - bywały problemy z działaniem HA. Wypadał jakiś nod z bliżej nieokreślonego powodu i nie chciał wrócić. Może to przypadłość która została już wyeliminowana, ale jakieś uprzedzenie pozostało. Xenserver? To znam najmniej i w sumie nie wiem jak wyglada temat jakiegoś rozproszonego systemu plików. Vmware? Swego czasu korzystałem z ESXI, ale zdaje się że to za mało aby mieć live migration pomiędzy nodami. Zostaje komercyjna licencja, dość droga - zatem chciałbym tego uniknąć. Własne rozwiązanie? Zbudować coś własnego na wirtualizacji KVM i połączyć to np. z Ceph? Też biorę to pod uwagę, jednak nie wiem czy nie sensowniej czas poświęcony na budowę własnej platformy, przeznaczyć na naukę OpenStacka. A Wy jakie macie doświadczenia w zakresie wirtualizacji maszyn używanych do hostingu? Jakiej platformy używacie? Czego używacie do przechowywania danych? Czy może jednak w hostingu nadal króluje bare metal?
 4. 1 punkt
  A jeżeli nie chcę Macbooka a np. nie wiem, Lenovo Thinkpad T480 w razie przyjęcia otrzymam?
 5. 1 punkt
  Korzystałem, lecz polecić nie mogę częste wycinki sieci, problemy z dost. dobrego IP bez blacklisty MX. Częste spadki wydajności najprawdopodobniej przez overselling (dysk, cpu)
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.