Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Wczoraj
  3. Cześć, chciałbym skonfigurować VPN (PPTP lub OpenVPN) na urządzeniu Synology ds115j. Wydaje mi się że wszystkie ustawienia są poprawne, jednak przy próbie połączenia otrzymuje błąd. Czy jesteście możecie mi coś podpowiedzieć ? 2a01:11bf:410a:b00:211:32ff:fe8c:8d7c - to Synology ds115j
  4. Ostatni tydzień
  5. Prawie rok użytkuje i wszystko w porządku. Support pomocny i szybki, ceny i promocje rewelacyjne. Serwery stabilne (bynajmniej mój). Widać, że mydevil.net dba o swoich obecnych klientów. Zniżki lojalnościowe to super rzecz, w innych firmach po roku płacisz więcej a u nich im dłużej jesteś tym lepiej dla Ciebie. Dla mnie to mega plus. Brakuje mi tylko pewnej automatyzacji panelu do zarządzania, że sam będzie wiedział z którego serwera korzystamy. Bo z listy czasami ciężko znaleźć swój serwer. No i kolejna sprawa to dostępna moc, dla typowego Kowalskiego troszkę zagmatwane te interpretatory PHP. Jak to się liczy i z czym to się je.
  6. @Mion Jeżeli przeniesienie odbywa się między serwerami bez zmiany rekordów NS, to zmiana dotyczy tylko rekordu A - czyli trzeba poczekać około 60 minut. Jeżeli trwa to dłużej - wystarczy do nas napisać/zadzwonić/podbić temat na Messengerze i pomagamy
  7. Mion

Opinie o home.pl

Pytanie do Home.pl dla klienta dokonaliśmy przeniesienie domeny z serwera home na inny serwer home w ramach jego konta. Rekordy DNS nie były zmieniane ale nadal domena wskazuje na stary serwer. Wiec pytanie brzmi po jakim czasie domena będzie działać na zmienionym serwerze ? ---------- Już ruszyła, więc pytanie nieaktualne
  8. Promocja Wielkanocna, aktualizacja Node.js i nowe wersje Javy Promocja: Wielkanoc z MyDevil.net! Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla obecnych jak i nowych użytkowników MyDevil.net Świąteczną Promocję! Nowe jak i przedłużane pakiety hostingowe: MD oraz pakiety VPN od dnia 17.04.2019 23:59 do 23.04.2019 23:59 kosztują 30% mniej! Promocja łączy się z kodami polecającymi: zachęcamy do dzielenia się swoimi kodami polecajacymi z osobami, które nie korzystają jeszcze z usług MyDevil.net. Regulamin promocji: https://www.mydevil.net/regulaminy-i-dokumenty,36.html Wesołych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnej atmosferze życzy ekipa MyDevil.net. Aktualizacja i status Node.js Node 11 i Node 12: udostępniliśmy najnowszą wersję Node.js: Node 11. Jest to wersja przejściowa, która w przyszłości zostanie zastąpiona przez wersję Node 12 (LTS). Node 10: ta wersja została zaktualizowana do ostatniego wydania z tej gałęzi, która umożliwia działanie najnowszych wydań oprogramowania blogowego Ghost - odświeżony opis instalacji: https://wiki.mydevil.net/Ghost Node 8: wkrótce zostanie domyślną wersją Node.js, o czym będziemy jeszcze informować. Node 6: w przyszłości zostanie usunięta ze wzgłędu na zakończenie wsparcia z końcem miesiąca. O usunięciu tej wersji będziemy jeszcze informować. Proponujemy migrację na Node 8 lub wyższe. Nowe wersje Javy Od dzisiaj dostępne na naszym hostingu są dwie nowe wersje Javy: OpenJDK 11 oraz OpenJDK 12. Przy okazji uprościliśmy dostęp do wszystkich wersji Javy - dostępne są nowe polecenia: java7, java8, java11 oraz java12. Domyślną wersją pozostaje OpenJDK 8.
  9. Desavil

Nowy biznes

W moim mieście jest coś takiego - Gamedot Rybnik (poszukaj sobie), jednak to miejsce bez alkoholu i bardziej dla dzieci i cieszy się sporym zainteresowaniem. Jest 10 komputerów i organizowane różne turnieje, konsole też są. Kilka lat temu był również u nas Game Pub Rybnik (poszukaj znajdziesz zdjęcia itd.). Super miejsce, same konsole (xbox i ps) przy praktycznie każdym stoliku - jak dobrze pamiętam za korzystanie ze sprzętu nic się nie płaciło, pewnie wliczone było to w "trunki". Widziałem, że cieszyło się sporym zainteresowaniem. Niestety nie ma już tego miejsca, podobno poszło o kwestie związane z licencjami gier/konsol (niby trzeba jakieś specjalne o ile są w ogóle takie wydawane), ale ile w tym prawdy to nie wiem... Może coś na wzór sieci lokali Cybermachina?
  10. Jak już to teraz jeszcze można robić gaming housy, ale raczej inwestycja się nie zwróci.
  11. Lata kafejek raczej minęły bo aktualnie większość domów/mieszkań ma już dostęp do lepszego/słabszego łącza. Tym bardziej w dużym mieście gdzie jest dobre łącze
  12. Pawel_15

Nowy biznes

Szczerze? W Białymstoku to raczej średnio taki biznes wypali ale już pod Białymstokiem.... jakaś dobra i ciekawa miejscówka na obszarze gdzie net nadal jest produktem luksusowym... tam może się udac...
  13. Mion

Nowy biznes

W każdym szanującym się pubie, kawiarni jest Wi-Fi, wie jaka miała by być przewaga takiej miejscówki nad typowym pubem ? Te komputery ? Niech chociaż ludzie rozmawiają z sob przy piwie face to face, a nie na "w internecie". Teraz dzieciaki jeżą na rowerach i w ręce komórka nawet prze przejścia dla pieszych nie patrząc na boki Albo widziałem dwie idące razem dziewczyny pewnie koleżanki i każda z nich z łbem w swoim telefonie
  14. Fizyda

Nowy biznes

Moim zdaniem ciężko przewidzieć. Może chwycić i być trandy, albo i nie. Spore ryzyko. Dodatkowo jest sporo problemów do rozwiązania takich jak choćby możliwość podprowadzenia padów - w końcu wszystkie są bezprzewodowe, jak je zabezpieczysz przed kradzieżą. Jest też ryzyko, że finalnie wyjdzie z tego nie kafejka internetowa, a bar/kawiarnia z dostępem do internetu, a to nie chwyci i nie będzie niczym szczególnym. Pomysł ciekawy, ale ciężko przewidzieć czy się przyjmie. Jak wszystkie nowe pomysły nie da się stwierdzić czy wypali czy nie. Jak nie spróbujesz to się chyba nie dowiesz. Tylko trzeba rozwiązać trochę problemów by nie tracić na sprzęcie. Trzeba też mieć spory lokal, sporą ilość sprzętu i gier, a to są spore sumy.
  15. theqkash

Nowy biznes

Szczerze mówiąc to ciężko o powodzenie takiego miejsca. Ja osobiście wolę lan party robić w domu . 😉
  16. Witam! Chciałbym się Was dopytać, co sądzicie o moim pomyśle na biznes. Wpadłem ostatnio na to, żeby w moim rodzinnym Białymstoku założyć... kafejkę internetową Ale nie taką w starym stylu, gdzie można po prostu skorzystać z internetu, tylko miejsce spotkań. Poza barem (alko, kawka, herbata, jakieś przekąski) miałyby tam być gry internetowe. Konsole, może też jakieś LanParty?!? Przychodzilibyście do takiego lokalu???
  17. Cóż, nie chcę się tutaj kłócić, tym bardziej robić offtop'ów - dlatego sugeruję przenieść tego typu dyskusje w inne, bardziej odpowiednie miejsca. Temat był poruszany miliard razy. Uwierz mi, że gdybym nie był czegoś pewien lub nie widziałbym sensu w utrzymywaniu konkretnych rozwiązań i usług - nie robiłbym tego, ot co, tym bardziej że jest to "ciężki" kawałek chleba . Szykujemy nową stronę, na której również będzie miejsce do dyskusji. Zawrzemy na niej również wszelakie informacje odnośnie technologii które wykorzystujemy i mamy nadzieję obalić różne "mity" dotyczące tej tematyki - prawda jak to mówią jest jak oliwa sprawiedliwa Tymczasem, również na naszym fanpage ostatnio zaczęliśmy głośno mówić o sprawach "powiązanych": https://www.facebook.com/multigamingpl/ . Pozdrawiam.
  18. @Spoofy Przyznam się że sam nie korzystałem (preferuje zachodnią lokalizację serwerów) ale opinie słyszałem dobre więc może faktycznie porządnego ataku te osoby nie dostały i tylko niepotrzebnie napisałem to ostatnie zdanie.
  19. Tego właśnie chciałem uniknąć na tym forum.... do takich dyskusji aporpos teamspeak są inne miejsca. Cóż, z mojej najszerszej wiedzy wynika że tylko nasz hosting stosuje tego typu zabezpieczenia i zapewniam Cię, że równie dobrze radzą sobie bez sprzętowego firewall'a Dodatkowo, skontaktuj się bezpośrednio z Hosteam i przetestuj sam ową "ochronę" lub zasięgnij opinii od kogoś kto tak zrobił. Pozdrawiam.
  20. @Spoofy To że można jeszcze dodatkowo zabezpieczać bezpośrednio na hostach to nic niezwykłego ale jednak zwykle lwią cześć roboty robi dobry firewall. Hosteam na swojej stronie internetowej ma zamieszczoną informację o ochronie aplikacyjnej teamspeak 3 dla serwerów VPS - więc te dwie informacje się nawzajem wykluczają.
  21. Wersja serwera podana w zrzucie ekranu jest podatna na cała masę różnych ataków. Nowsze wersje klientów nie wspierają starej wersji (podatnego na ataki) protokołu, zatem nie ma możliwości żeby się połączyli. Darmowe licencje NPL są wygaszane i nie będą odnawiane - wyjątkiem są licencje sponsorowane, lecz nadawane są one tylko w szczególnych przypadkach, po bezpośrednim kontakcie z producentem. Istotnie - tak jak wypowiedział się @#Gremsonkowy# - nie ma możliwości zabezpieczenia na takim VPS. Oczywiście korzystamy z usług firmy Hosteam oraz OVH, aczkolwiek w naszym przypadku stosujemy całą masę swoich zabezpieczeń, bezpośrednio na hostach. Mają one na celu zabezpieczenie przed atakami aplikacyjnymi i mniejszymi floodami. W przypadku Hosteam, serwery VPS nie posiadają ochrony przed atakami na tą aplikację, a już tym bardziej naszych własnych filtrów. Pozdrawiam.
  22. Bez dobrego firewall'a przed serwerem nie da się skutecznie zabezpieczyć przed tego typu atakami - zmiana hostingu jest kluczowa i bez tego nie warto myśleć dalej. W przeciwnym wypadku w razie ataku będziesz miał pretensje o niedostateczne zabezpieczenie serwera (którego de facto nie dało się skutecznie zrobić) do osoby która ci tą usługę miałaby wykonać. Z tego co mi wiadomo to multigaming (jak i net-speak) swoje serwery mają w hosteam więc równie dobrze można wziąć serwer VPS bezpośrednio u nich.
  23. A więc od początku widzę że nie ogarniasz tematu serwerów TeamSpeak3 więc tak serwer VPS którego używasz zakupiłeś w hekko a owa firma hostingowa nie posiada żadnych filtrów "anty-ddos" dla aplikacji teamspeak3 dlatego pierwszy lepszy flood i twój serwer będzie mieć problemy zwłaszcza że zamierzasz stawiać serwer publiczny (a wiadomo jakie jest community TeamSpeak3) do którego będzie mieć dostęp każdy dlatego też zmiana hostingu to priorytet. Dodatkowo zalecam szybką aktualizację serwera jak i klienta ponieważ w chwili obecnej narażasz siebie i potencjalnych użytkowników twojego serwera na wykorzystanie podatności RCE.
  24. Jeżeli chodzi o Anty DDoS to właściwie na samej maszynie niewiele da się zdziałać bez dobrego anty ddosa od strony serwerowni. W razie W - pisz
  25. Ale on podał budżet tylko że w wcześniejszym poście. Ok, więc w takim razie mogę ci to ogarnąć szczegóły priv.
  26. Finanse to jest pojęcie względne. Dla Janusza 1000 zł może być dochodem miesięcznym, a dla Wiktora wydawanym na jedno wyjście do restauracji. Wiec warto podać jaki posiadamy /przeznaczamy na dane zlecenie budżet i nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki temu potencjalni wykonawcy z góry wiedza, czy są wstanie się podjąć zlecenia, co zaoszczędza czas obydwu stroną.
  27. Nie ma sensu nic polecać z hostingów bo mam wolny VPS na którym prawie nic nie mam - chce postawić ludziom TS3 by maszyna nie stała pusta. Dlatego nie oferuję "nie wiadomo jakiego wynagrodzenia" lub reklamę.
  28. Ja również mogę polecić https://www.multigaming.pl/ i ich usługę VVPS której managementem od strony technicznej nie musisz się przejmować (security, anty-ddos, aktualizacje), co do konfiguracji permisions na serwerze to mogę pomóc tylko podeślij ip na pw.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.