Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Wczoraj
  2. Niestety więcej osób tak robi na tym forum, na szczęście da się to łatwo "wychwycić". No ale nic, koniec offtopica.
  3. Tak to jest, gdy się kopiuje z innego webeditora albo Worda. Możesz edytować tamten post i sformatować tekst tak, by dało się go przeczytać bez powiększania strony albo kopiowania treści postu do notatnika.
  4. Ostatni tydzień
  5. Moja sugestia ,że lepiej używać samego nginxa ... większość htaccessów da się przepisać bez problemów albo są już publicznie udostępnione vhosty z odpowiednimi regułkami....albo po prostu używaj samego apacha. Jeśli nie serwujesz jakiejś ogromnej liczny plików statycznych (np obrazów) albo nie wykorzystujesz nginx w jakimś konkretnym celu po za proxy 2 apache to po co tak naprawdę Ci dwa serwery www? Co do przyjaznych linków sprawdź czy apache ma właczony mod_rewrite ( sudo a2enmod rewrite ) Upewnij się ,że htaccess jest tam gdzie pownień być i ma odpowiednie uprawnienia. Jak nadal nie działają przyjazne linki to sprawdź i przejrzyj plik vhost'a, może nie ma AllowOverride All ? No i oczywiście przejrzyj error logi domeny,...w sumie powinno zrobić się to na początku na pewno coś tam znajdziesz
  6. Wynagrodzenia rosną więc ceny rosną 😂 Po prostu niektóre firmy stałym klientom dają rabat a inne podwyższają ceny No i jest jeszcze hekko które jednocześnie podwyższa ceny i obniża parametry Tak się śmieje bo w zeszłym roku gdy miałem u nich jeszcze jakiś serwer też dostałem nową oferte... akurat podwyżka cenowa była dla mnie akceptowalna i zrozumiana ale fakt obniżenia parametrów też mnie "trochę" zirytował.... tym bardziej ,że na VPS'ie moje dane bez systemu zajmowały już ponad 100gb a składa mi się ofertę na serwer z pojemnością 50gb.... czyli co mam sobie 3 serwery kupić ? Wysyłanie automatycznych wiadomości z ofertą jest często strzelaniem sobie samemu w kolano... no ale cóż - tutaj właśnie widać kwestie ,że łatwiej firmie jest wysłać z automatu jedną ofertę dla wszystkich niżeli przygotować ją indywidualnie pod klienta..,..a w sumie to najlepiej wcale indywidualnym klientem się nie zajmować
  7. @Artur Pajkert Hekko.pl Dzisiejszy mail od Was: Fajnie napisane - robicie z ludzi idiotów tym bardziej tych co mają resellery i tłumaczycie co to hosting a co to reseller? Resellera już kupiłem w hekko - płacę 122,88 PLN za 20 GB twardego, 200 transferu. Teraz łaskawe Państwo zaproponowali mi za 150 zł 10 GB/200GB Wy tam w tym hekko już oc*pieliście doszczętnie? Powinno się szanować stałych klientów a Wy tego nie robicie! Dodatkowo domeny: Czwartek otrzymuje domenę bez gadania (Authinfo) - w piątek do innej urzeram się z jakąś t. dzidą z BOK (a w regulaminie macie wypisane dokładnie: (forma pisemna lub wysłanie wniosku zautoryzowanego adresu poczty elektronicznej) Ostatnio też wiadomość: "USUWAMY WIRTUALNY PORTFEL ZA POLECENIA" - należy jak najszybciej wykorzystać gotówkę którą się ma ewentualnie przepadnie - no k... brawo WY! Ja zabieram się stąd bo to już ludzkie pojęcie przechodzi Co do opinii: Macie kase - macie pozytywne opinie - z czego jesteście tacy szczęśliwi? Wasze opinie nie równają się opinią choćby na tym forum o Waszej firmie wiec...
  8. Czyli aż tak się nie myliłem z tymi 100%
  9. Cześć Wszystkim, jestem z EmailLabs i powiem tak w EL możecie wysyłać ze współdzielonego IP, 24 tysięcy emaili za free co miesiąc (800emaili dziennie maks). To prawda, nikt nie zagwarantuje dostarczalności 100% dla wysyłek marketingowych bo wysyłanie ze współdzielonego IP jest obarczone jakością wysyłek innych nadawców. To oczywiste. Natomiast po swojej stronie nadawców z przekroczonymi poziomami SB (spambounce) i HB (hardbounce) wycinamy z platformy bo dbamy równiez o tych Klientow, ktorzy wysyłają ze współdzielonych kont. Rozdzielamy wszystkie wysyłki marketingowe od transakcyjnych - więc nie ma zagrożenia dla tych najwazniejszych emaili że będą one wpadały do Ofert czy do SPamu . Dedykowane IP które u nas ma autoryzację providerów w PL (mamy oficjalne umowy z wszystkimi liczacymi się polskimi providerami) gwarantuje że budujecie swoją dostarczalność i tylko Wy macie na nia wpływ, nikt inny. Taki autoryzowany IP oznacza, że w przypadku wysyłek marketingowych do WP i O2 nie macie alertów bezpieczenstwa przy próbie opuszczania skrzynki, wysyłacie bez kolejek, blokad do polskich providerów. W przypadku emaili transakcyjnych zapewniamy dostarczanie ich do skrzynki głównej (obsługujemy transakcje Media Expert, Szkla.com, Autenti i wielu innych). Dostarczalność emaili transakcyjnych średnio 99,98%, w Gmailu jakośc domeny od 2014 roku nie spadła poniżej poziomu HIGH. Mamy anlitykę emaili i dzięki temu tak naprawde można dokładnie powiedzieć, czy faktycznie mamy problem z wysyłkami czy nie i co zrobić aby ją poprawić (w logach są dokładnie komunikaty od providerów). Pamiętajmy, że naprawdę każdy Klient i jego wysyłki to oddzielne mini zagadnienie w aspekcie dostarczalności. Często, aby uzyskać najlepsze wyniki trzeba dokonać zmian w sposobie i organizacji wysyłki, aspektach technicznych przygotowywanych wiadomości, zaudytować posiadana bazę danych i przeprowadzić proces jej oczyszczania. Dopiero po pewnym czasie można mówić o wypracowanej doskonałej dostarczalności. Wszystkie te zalety mozna też wypracować po swojej stronie, mając odpowiednie know how i zasoby. Wszystko zależy ile (wolumeny emaili), jakich (transakcje, marketing), do kogo (PL, zagranica) zamierzamy wysyłać. Powodzenia w Waszych wysyłkach! Pozdrawiam, ps. załączam alert bezpieczenstwa poczty na WP i O2 pojawiający się przy emailach marketingowych nieautoryzowanych nadawców do tych providerów.
  10. 1&1 razem z eBay to chyba klasyczne przypadki jak nie zdobywać polskiego rynku. Wszystko tam u nich szwankowało: obsługa klienta, pomoc techniczna, zła oferta lokalna (gorsza niż na rynkach zachodnich). Aż w 2015 roku kupili home.pl i chyba zupełnie sobie odpuścili rozwój swojej marki.
  11. Przeniesienie od nich domeny to jedne wielkie jaja, zgłaszając w panelu chęć uzyskania kodu authinfo na początku przebiegł w miarę sprawnie, na początku dostałem od nich email pod którym miałem wyrazić zgodę aby kod authinfo uzyskali w moim imieniu u pośrednika gdzie trzymają domeny po przesłaniu tego co kazali temat pozyskania kodu został zamieciony pod dywan do czasu gdy pewna Pani do mnie zadzwoniła że firma Hekko złożyła w moim imieniu pozyskanie kodu authinfo lecz przy tym nie dokonała wszystkich formalności przez co zamiast 7 dni czas pozyskania całego kodu wydłużył się na grubo ponad miesiąc czasu.
  12. Pawel_15

Opinie o nazwa.pl

Przypadek 1&1 jest chyba dobrym przykładem na kontrargument. No chyba że na rodzimym rynku pojawili się ze słaba ofertą i naprawdę kiepskim supportem - nie pamiętam już dokładnie ich oferty, dawno temu się zwinęli a jeszcze dawniej się pojawili Sukces biznesowy polegał na tym że w momencie kiedy te firmy startowały w PL żeby mieć internet to trzeba było do niego "zadzwonić" albo iść do kafejki. Nie było WHT, RN, nie było innych for, internet nie był masowy, darmowe konta nie robiły szału a jak ktoś potrzebował więcej i mocniej to niestety musiał bulić i to sporo. W dodatku kiedyś internet był dość drogi...
  13. Tom X

Opinie o nazwa.pl

Sukces biznesowy dwóch największych firm hostingowych działających na polskim rynku polega m.in. na kierowaniu oferty do grupy klientów, którzy z definicji nie czytają takich forów jak rootnode 😉 Ten sukces może kiedyś zmienić się w porażkę, ale raczej za sprawą zewnętrznej, dużej korporacji z zachodnimi standardami cen i obsługi klienta oraz bardzo sprawną akcją marketingową. Np. jeśli google otworzy sklepik z domenami w bardzo dobrych cenach.
  14. Bardzo dziękuję wszystkim za aktywne uczestnictwo w dyskusji Jeżeli interesuje Was mój dalszy los, to póki co pozostanę w emaillabs, chociaż zapewne nie na długo. Mam już na oku kilka fajnych rozwiązań i będę je testował.
  15. Wrące 3 grosze. Przykład z Gmaila. Od kilku lat piszę z Gmaila z klientem i mimo wszystko zdarza się, że e-mail od niego trafia do SPAMU. To zależy również od treści wiadomości.
  16. Jeśli narzędzie Ci wypluło 100% to jest to 100% na tę chwilę, i każdy może mieć "chwilowe 100%". Z perspektywy dłuższego okresu czasu nie ma czegoś takiego jak 100%. Nawet jak masz dedykowany adres IP to jeden głupi błąd (dziurawy wordpress, wirus na kompie który po smtp wyśle tonę spamu) i jesteś wykluczony przez blacklisty. Wtedy potrzebny jest monitoring który szybko stwierdzi pojawienie się IP na blackliście, no i ludzie którzy zmienią konfigurację i przerzucą wysyłkę na zapasowe IP (lub skrypt który to zrobi automatycznie)
  17. Pawel_15

Opinie o nazwa.pl

Zadaniem tego forum jest między innymi uświadamianie ludzi że jak dostają coś za darmo to potem płacą x10. Wszystkich nie uratujemy ale im więcej tym lepiej
  18. theqkash

Opinie o nazwa.pl

Mnie najbardziej smuci to, że jednak najbardziej cierpią na tym nieświadomi klienci. Niektórzy wiedzą, że trzeba wiele rzeczy doczytać i sprawdzić w niektórych firmach, a wiele osób przyjdzie "na pałę" bo ktoś im coś daje za darmo, a potem niespodzianka..
  19. Nie chodzi tutaj o agencje reklamową lecz o nie uczciwą konkurencje oraz ukryte druczki w regulaminach.
  20. Pawel_15

Opinie o nazwa.pl

To nie tak. Samo wychwalanie i wynoszenie pod niebiosa danej firmy nie jest karalne. Agencje reklamowe mogą spamować i wychwalać swojego klienta. Porządne fora z porządną administracją (czyli takie jak na przykład RN ) kasują takie posty i usuwają ich autorów w celu utrzymania porządku na forum, niedopuszczenia do wprowadzania ludzi w maliny (zwłaszcza tych którzy nie do końca rozumieją o co w hostingach chodzi - nie każdy ma obowiązek się na tym znać) i do trzymania poziomu przez dane forum co ma się mocno do poprzedniego punktu Kodeksy prawne mają się nieco inaczej niż regulaminy różnych for.. Ale jeżeli ktoś wynajmuje agencję reklamową, PR-ową, spamerską czy inna hejterską w celu oczernienia konkurencji w postaci pisania negatywnych opinii niemających pokrycia w rzeczywistości to tutaj jak się takiego delikwenta znajdzie i przygotuje odpowiednie dowody dla prokuratora to dana agencja może mieć spore kłopoty (ale nie musi bo żyjemy tu a nie gdzie indziej...). Nawet jeżeli prawnie nie poniesie odpowiedzialności to można w internetach zrobić akcję uświadamiającą ludzi z kim mają do czynienia (oczywiście w ramach prawa na zasadzie informacji o faktach i dowodach). Taką firmą może i się UOKiK zainteresuje. Taką co chwali i wielbi to już może niekoniecznie
  21. Zastanawia mnie jedno dlaczego UKOIK się takimi firmami nie interesuje? Wolny rynek niby ale to już jest psucie interesu innych firm bo ludzie się nastawiają,że w innych firmach będzie taka sama cena i rezygnują kiedy widzą 150zł/rok jak mogą mieć za 1-10zł na rok w naz**
  22. Może nie jestem obeznany, ale przepycham miliony maili, maile firm finansowych etc. etc. etc. Jak samemu nie złożysz środowiska to nie kupisz gotowca, bo te to "skala" i są dzielone na klientów. Emailabs to tylko jedna z takich firm, adres IP jest dedykowany ale jak Ci pięknie kolega @Archinapisał on mógł być używany do śmieciowych rzeczy. Podobne usługi głównie wykorzystywane są do mailingów, powiadomień... Dotarcie do klienta poza folderem spam w aktualnej chwili jest wysokim priorytetem i te 2tyś zł netto rocznie to naprawdę drobne dla np. e-commerce czy fintech Oprócz tego, że IP musi być czyste, to musimy mieć IP zapasowe do podpięcia i musimy mieć domenę z dobrą reputacją.
  23. Również byłem użytkownikiem BH, do momentu przejęcia przez H88 wszystko było ok.. a później już cóż,... ucieczka...
  24. A ja nigdy nie twierdziłem, że każde rozwiązanie budżetowe będzie lepsze od dedykowanej usługi, jeśli by tak było to by wszystkie płatne rozwiązania poznikały z rynku. Jedyne co powtarzam to to, że można podobne wyniki osiągnąć we własnym zakresie, zakładając posiadaną wiedzę, czas i umiejętności. Emaillabs jest pewnie dobrą usługą dla osób, które wolą przynajmniej ten segment zlecić komuś innemu, i nie ma w tym nic złego, tak samo jak nie ma nic złego w dedykowanej administracji serwerem dedykowanym czy VPSem, przecież nie każdy wysyłający maile jest jednocześnie adminem . Jednocześnie dalej nie uważam, że takie rozwiązanie z definicji musi być lepsze, jakbym się uparł to pewnie nawet byłbym w stanie merytorycznie udowodnić testując wielu różnych providerów, że jestem w stanie wyrobić więcej dostarczalności niż oni, ale to nie są zawody, a jedynie udowodnienie, że emaillabs nie ma żadnej prywatnej specyfikacji protokołu SMTP, w której filtrowanie spamu jest pomijane, a po prostu sztab ludzi takich jak ja, którzy świadczą taką usługę odpłatnie. Mi nawet nie zależy na byciu lepszym, mi wystarczy, że maile które wychodzą ode mnie zawsze trafiają tam gdzie trzeba, a czy to jest 99.95% czy zaledwie 90% to już mi wszystko jedno, tak długo póki spełnia moje oczekiwania i jednocześnie jest tańsze niż alternatywy, bo w końcu o to chodzi. Podsumowując, bo nie odpowiedziałem na pytanie z wątku, jeśli masz wiedzę lub osoby, które są ogarnięte w temacie to taniej można osiągnąć podobne rezultaty we własnym zakresie i środowisku, ale żadne rozwiązanie nie gwarantuje 100% dostarczalności, a co najwyżej konkretną dostarczalność w obrębie testowanych providerów (i też nie do końca, bo treść maila, jego konstrukcja, nagłówki i pozostała część są co najmniej równie ważne jak serwer, z którego się wysyła, jeśli nie ważniejsze).
  25. Testowałem kilku providerów (nie było ich wielu chociaż wystarczająco żeby wysnuć jakieś tam wnioski) i żaden nie miał 100% w przeciwieństwie do emaillabs, jak widać budżetowe rozwiązania też są w stanie dorównać tym profesjonalnym (pod warunkiem że ma się odpowiednią wiedzę nt. odpowiedniej konfiguracji). W każdym razie zwracam honor.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.