Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Kolopik

  Serwer pod VPN

  Wziąłem na testy OVH, ten najmniejszy vps. Sprawdziłem prędkość na jednym użytkowniku, dobijam do 6mb. Coś słabo jak dla mnie 😆 Ps. Czy jest możliwość w openvpn ograniczyć prędkość , transfer, ilość połączeń na użytkownika?
 3. Czy w Dellu R630 z kontrolerem RAID H730 można bez obaw montować dyski SSD bez nalepki Della? Chodzi mi o pełne wsparcie dla trim i inne fochy typu wieczne alarmy itp. tak jak to jest np. w serwerach HP.
 4. l3szcz

  Problem z uruchomieniem proftpd debian

  Pokaż wynik z komendy una uname -a
 5. Ostatni tydzień
 6. Cześć, Nie chciałby ktoś odkupić serwera z Soyoustart? RBX3 - E3-SAT-3-32 - E3-1245v2 - 32GB - SoftRaid 2x2To 1 ip główne i 4 failover ważny do 31 grudnia 2019 Cena 1600zł bez fv, 1900zł z fv. Przeniesienie na na identyfikator SYS natychmiast po otrzymaniu przelewu. e-mail: dedyksys@fcq.pl, ewentualnie PW.
 7. Siemanko, mam problem z odpaleniem proftpd. Odpalam serwer poleceniem: service proftpd start, nie wyskakuje żaden błąd. Polecenie: systemctl status proftpd.service -l wypluło taki błąd: ● proftpd.service - LSB: Starts ProFTPD daemon Loaded: loaded (/etc/init.d/proftpd; generated; vendor preset: enabled) Active: active (exited) since Fri 2019-02-15 23:06:55 CET; 2min 19s ago Docs: man:systemd-sysv-generator(8) Process: 339 ExecStop=/etc/init.d/proftpd stop (code=exited, status=0/SUCCESS) Process: 366 ExecStart=/etc/init.d/proftpd start (code=exited, status=0/SUCCESS) CGroup: /system.slice/proftpd.service Feb 15 23:06:55 ewel systemd[1]: Starting LSB: Starts ProFTPD daemon... Feb 15 23:06:55 ewel systemd[1]: Started LSB: Starts ProFTPD daemon. Feb 15 23:09:00 ewel systemd[1]: proftpd.service: Failed to set invocation ID on control group /system.slice/proftpd.service, ignoring: Operation not permitted Możecie mnie jakoś naprowadzić co się dzieje?
 8. Matix8981

  Opinie o nazwa.pl

  Źle przeczytałem więc jeszcze więcej się płaci
 9. @Tomek Dzięki za info, rano jak sprawdzałem DNS Google dla mojej domeny dalej miał problem. Dodatkowo mogę powiedzieć, że ostatni tydzień, prawie dwa ich zapasowy serwer działał wolno - wnioskuję to z tego, że mój operator serwer Googla ustawia jako główny dla swoich klientów, a w tym okresie czasu zauważyłem wolne wczytywanie się wielu stron przy pierwszej wizycie, za nim IP był wrzucony do lokalnego cache.
 10. Witajcie, Powiem tak - coś chyba jest na rzeczy, tzn było - bo dziś się uspokoiło. Przez 2 ostatnie dni otrzymałem około 40 raportów błędów z naszych systemów które mówiły o braku możliwości rozwiązania nazwy domeny (akurat tutaj rekordy typu A). Dla porównania - normalnie są to 2-3 tego typu raporty w miesiącu. Mówię tutaj o serwerach DNS Google.
 11. Co Ty tutaj próbujesz robić? Odpytujesz DNS o nieistniejący rekord w odpowiedzi otrzymujesz tylko SOA, a admin to jest adres email do kontaktu ... zgodnie ze specyfikacją rekordu SOA. Potem znów odpytujesz o nieistniejący rekord dla nieistniejącej subdomeny. Dodatkowo odpytujesz domyślne serwery DNS ustawione dla Twojego VPSa. A ja mówię o problemie występującym na konkretnych serwerach DNS. Więc jakie ma znacznie skąd są wysyłane zapytania? Skoro działa mi połączenie do serwera to z każdego miejsca dostanę tą samą odpowiedź dla tego samego zapytania, chyba, że się w między czasie coś zaktualizuje. Zresztą nawet masz jak byk napisane w konsoli, że dla dig CNAME fizyda.com nie ma żadnej odpowiedzi/dopasowania ...
 12. Pawel_15

  Opinie o nazwa.pl

  Praktyką przyjętą na zachodzie jest wypowiadanie umów. Tylko u nas jest tak że nieopłacenie = wypowiedzenie/rezygnacja. Na zachodzie w przypadku gdy masz umowę np do 30 kwietnia to do 30 marca musisz złożyć wypowiedzenie. W przeciwnym wypadku umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny okres abonamentowy/na czas nieokreślony. Miałem taką sytuację 11 lat temu w HostEurope.de gdzie nie przedłużałem po roku ich VPS i chyba przez dwa miesiące mnie ścigali mailowo i telefonicznie. W końcu odpuścili i skasowali usługę ale zaiste trafiłem na ich czarną listę. Tak, wiem - zachowałem się nieco brzydko i szczerze mówiąc nie bardzo jest jak to usprawiedliwiać. Trzeba było czytać regulaminy... i uczyć się angielskiego/niemieckiego w szkole
 13. # dig CNAME fizyda.com ; <<>> DiG 9.10.3-P4-Debian <<>> CNAME fizyda.com ;; global options: +cmd ;; Got answer: ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 21533 ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 1, ADDITIONAL: 1 ;; OPT PSEUDOSECTION: ; EDNS: version: 0, flags:; udp: 4096 ;; QUESTION SECTION: ;fizyda.com. IN CNAME ;; AUTHORITY SECTION: fizyda.com. 600 IN SOA ns1.fizyda.com. admin.fizyda.com. 2019012420 3600 600 1209600 600 ;; Query time: 27 msec ;; SERVER: 127.0.0.1#53(127.0.0.1) ;; WHEN: Fri Feb 15 13:59:10 CET 2019 ;; MSG SIZE rcvd: 85 root@ovhvps:~# dig A admin.fizyda.com fizyda.com. 600 IN SOA ns1.fizyda.com. admin.fizyda.com. 2019012420 3600 600 1209600 600
 14. Odpytywałeś mój serwer DNS który obsługuję moją domenę czy mówisz o logach które załączyłem?
 15. Co mi to da skoro serwer zwraca błąd, że nie znalazł rozwiązani dla danego adresu? Poza tym pisałem, że sprawdzałem na dwóch łączach ... Przykładową subdomenę z którą mam problem też podałem, nie wiem skąd pomysł z jakimś admin.
 16. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Niejedna firma tak właśnie robi. Gdyby to było w USA to zapewne nawet musiałbyś podać numer karty kredytowej i do czasu rezygnacji by sobie sami ściągali należne opłaty.
 17. Mion

  Opinie o nazwa.pl

  Tego by jeszcze brakowało by "wymuszali" oficjalne wypowiadanie raz wykupionej usługi domeny/ hostingu 🙄
 18. Lampart

  Opinie o nazwa.pl

  mówią, że okres abonamentowy wygasa samoistnie - więć nie trzeba wypowiadać tak więć tu chyba nie będzie stresu
 19. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Masz nieaktualne informacje.
 20. Matix8981

  Opinie o nazwa.pl

  Dokładnie najpierw za darmo wszystko. W OVH rejestrując domenę i przedłużając ją na rok płacimy 50.53zł netto w n****.pl płacimy 100zł netto więc tracimy 49.47zł netto więc przy 10 domenach 494.7zł netto rocznie różnicy.
 21. Dlatego pisałem jak sugeruje tytuł byś sprawdzał z rożnych miejsc. " Sprawdź jak to wygląda "z zewnątrz", bo nie sądzę by powodem wolnego działania strony były globalne serwery DNS. " ------- Jeśli porblem jak Piszesz tychy rekordów CNAME, to są one tylko aliasami Alias do innego hosta (CNAME) – Pozwala na zdefiniowanie aliasu (alternatywnej nazwy) rekordu A dla domeny. A jaka Ci subdomena nie działa ta: admin.fizyda.com, która faktycznie nie działa ?
 22. Z całym szacunkiem, zobacz co odpowiadają serwery DNS, których odpowiedzi załączyłem w temacie. Największym problemem nie jest długi czas, a w ogóle brak rozwiązania domeny na adres IP. Dev toolsy w tym przypadku się nie sprawdzą, bo zwrócą mi wynik zależnie od tego jaki DNS ustawię w swojej sieci lub dla kompa. Albo nie będą w stanie określić lokalizacji hosta, albo strona uruchomi się bez problemu. Strony, które sugerujesz również dowiedziałem i efekt jest taki, że zależnie od lokalizacji wyniki są różne. Albo działa, albo nie działa. Domyślam się, że różne lokalizacje korzystają z różnych serwerów DNS stąd zależnie czy uda się rozwiązać adres na ip na danym serwerze to albo test się powiedzie albo nie. Skoro odpytuję konkretny serwer DNS o konkretną nazwę i zwraca mi błędne dane, to jakim cudem nie jest to jego wina? Serwer DNS domeny zwraca poprawne wyniki, strefa nie była modyfikowana. Problem jest od dłuższego czasu (dłużej niż 72h), więc nawet jeśli założymy, że mój serwer dał ciała i cache DNSy zapamiętały błędne odpowiedzi to problem trwa zbyt długo, bo już dawno powinno się to zaktualizować. Może zbyt pochopnie temat założyłem i tylko serwery Googla mają jakiś dziwny problem, wielu serwerów DNS też nie testowałem, ale to dlatego, że wręcz randomowe wyniki otrzymywałem. Dziś sytuacja wygląda jeszcze inaczej, ale nadal nie wszystko działa sprawnie.
 23. mrViperoo

  Backup - gdzie fajny storage

  Armów dawno nie widziałem w SYS.
 24. Matix8981

  Backup - gdzie fajny storage

  Najtanszym rozwiązanie jest kimsufi ks-1 oraz serwer ARM z soyoustart
 25. Przegladarki w narzędziach mają statystyki sieci w tym ile czasu zajmuje odpytanie DNS: Polecam również strony typu page speed test jak: https://tools.pingdom.com/ Sprawdź jak to wygląda "z zewnątrz", bo nie sądzę by powodem wolnego działania strony były globalne serwery DNS.
 26. @Mion Zapomniałem o tym szczególe, tak jak mówisz początkowo strony miały problem z ładownie raz na N wejść. Gdy zacząłem drążyć temat to robiłem pełne przeładowanie strony - z czyszczeniem htmli w cache, a gdy zauważyłem problemy z DNSami to zacząłem dodatkowo flushować dnsy w systemie. Potem dopiero zabrałem się za diga i nslookup by stwierdzić w których DNSach jest problem. Od początku obstawiałem, że problem leży w moim serwerze WWW, później w serwerze DNS. Pomimo, że od bardzo dawna nic w configuracji nie zmieniałem. Był update, ale to trochę wcześniej niż zaczęły pojawiać się problemy. Fakt liczyłem się z tym, że to mogła być przyczyna aktualizacji, chociaż dziwne wydawało mi się, że problemy zaczęły się chyba tydzień czy dwa po jej wykonaniu. Ale wszystko jest możliwe i nie wykluczałem i takiej możliwości.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.